אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ממשל טראמפ דוחה את העלאת המכסים על יבוא מכוניות מאירופה צילום: שאטרסטוק

דיווח: ממשל טראמפ דוחה את העלאת המכסים על יבוא מכוניות מאירופה

הבית הלבן מעדיף להציג חזית רגועה בזמן שהוא מנסה להגיע להסכם סחר מקיף עם סין: הממשל האמריקאי נדרש להחליט עד סוף השבוע אם להעלות את המכסים על יבוא כלי רכב מאירופה, אך ינצל אפשרות הארכה שקבועה בחוק

15.05.2019, 17:56 | שירות כלכליסט
ארה"ב נמנעת מלהוסיף שמן למדורת מלחמת הסחר: ממשל טראמפ דוחה את הטלת המכסים על יבוא מכוניות  מאירופה בעד שישה חודשים, כך פורסם ב-CNBC, מפי מקורות.

קראו עוד בכלכליסט

הבית הלבן נדרש להחליט עד ל-18 במאי אם יעלה מ־2.5% ל־25% את המכסים על יבוא מכוניות וחלקי רכב. על פי החוק האמריקאי, הממשל יכול לקבל את ההחלטה עד 180 יום לאחר התאריך, כל עוד הוא מנהל משא ומתן בנושא. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מתייחס למכסים ככלי להשגת יתרון על פני שותפי סחר כמו האיחוד האירופי ויפן.

        

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: שאטרסטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: שאטרסטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: שאטרסטוק
    

אם טראמפ יחליט להטיל את המכסים, הוא מסתכן בחיזוק עימותי הסחר הגלובליים. האיחוד האירופי, לדוגמא, כבר הכין רשימת מסים כתגמול – למקרה שהבית הלבן יטיל את המכסים על המכוניות.

הדחייה של הטלת המכסים מתרחשת כשברקע הבית הלבן מנסה להגיע להסכם סחר עם סין ולסיים את הסכסוך ההולך וגובר.

שתי הכלכלות המובילות בעולם העלו את המכסים על יבוא זו מזו במהלך הימים האחרונים, והגבירו את המאבק שהשפיע על השווקים הפיננסיים ואיים על הכלכלה העולמית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות