אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגי מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב חלוקים בנוגע להצעת סרצ'לייט לרכישת בזק צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

נציגי מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב חלוקים בנוגע להצעת סרצ'לייט לרכישת בזק

באסיפת מחזיקי האג"ח המליץ אדוארד קלר למחזיקים להתנגד להצעה של סרצ'לייט, בעוד שלומי ברכה מקרן נוקד יצביע בעדה; לפי המתווה, תזרים סרצ'לייט 225 מיליון שקל לקופת אינטרנט זהב ו-260 מיליון שקל לבי-קום בתמורה ל-70%-75% ממניות בי-קום שמחזיקה בשליטה בבזק

15.05.2019, 20:22 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אסיפת מחזיקי אגרות החוב של אינטרנט זהב שנערכה היום (ד') בתל אביב התנהלה באווירה קשה ובטונים צורמים, כשחלק ממחזיקי האג"ח הביעו מורת רוח והתנגדות להצעה המעודכנת של סרצ'לייט.

קראו עוד בכלכליסט


הקרן הגיעה השבוע להסכמות עם אינטרנט זהב ובי-קום על הסדר חוב כפול ומשולב עם שתי החברות, שבסיומו תחזיק סרצ'לייט בשליטה בבזק. ההסכמות הושגו בתום מרתון פגישות של יומיים, ובסיומם נקבע כי סרצ'לייט תזרים 225 מיליון שקל במזומן לקופת אינטרנט זהב ו-260 מיליון שקל לבי-קום תמורת הקצאת מניות, שעפ"י הערכות תקנה לה 70%-75% ממניות בי-קום שמחזיקה בשליטה בבזק (26%). 
          

מימין: שלומי ברכה ואדוארד קלר, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין: שלומי ברכה ואדוארד קלר | צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין: שלומי ברכה ואדוארד קלר, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן           

מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג'מן, התייחס למשא ומתן ולתוצאותיו: "במהלך המשא ומתן נתקלנו בדברים שלא מקובלים עלינו ובמסגרת הפשרות אנחנו מזרימים לבי-קום את כל הכסף שסרצ'לייט תעביר לנו ביחד עם רוב המזומנים שיש לנו תמורת אג"ח ומניות של בי-קום. אין ספק שבהצעה הזאת הלכנו טיפה אחורה ביחס להצעה המקורית".

לפי המצגת שפרסם המומחה הכלכלי, רו"ח אבישי עובדיה, ההצעה הנוכחית מגלמת ירידה של 6% בתמורות למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב, ומשקפת תספורת של 53% למחזיקי האג"ח.

אחד המחזיקים הפרטיים שנכח באסיפה טען: "בי-קום קיבלו את כל התנאים, הם מקבלים פירעון מוקדם, אנחנו עוברים תספורת. הם ניצחו אותנו מארס טורקי". לדבריו אפשר לרפא את ההפרה של בי-קום באמצעות גיוס הון שאינטרנט זהב תשתתף בו.

בתגובה אמר עו"ד עדי פיגל שמייצג את הנאמן למחזיקי האג"ח שגם אם הקובננט של בי קום יתוקן, אין ערובה לכך שבעתיד לא יהיו הפחתות נוספות בבזק שיביאו שוב להפרה של אמות המידה הפיננסיות. "זאת לא חוכמה רק לרפא את ההפרה בלי לקבל תקופת שקט שתבטיח יציבות גם אם תהיה הפרה נוספת" אמר פיגל.

אדוארד קלר, שמכהן בנציגות מחזיקי האג"ח, ביחד עם שלומי ברכה מקרן נוקד, אמר "כרגע אנחנו מתבקשים לקדם עסקה שיש בה תספורת של לפחות 55%. יש בחברה אינפורמציה שהיא בעלת משמעות להצבעות שלכם שאני כחבר נציגות חשוף אליה. כדי לקבל החלטה מושכלת צריך לפרסם את האינפורמציה הזאת. אני ממליץ למחזיקים לפנות לסרצ'לייט ולבקש דחייה של שבוע בהצבעה ובזמן הזה לדרוש מהחברה לפרסם את האינפורמציה. ככל שסרצ'לייט תסרב לפניות שלנו, לדעתי צריך לקחת את הסיכון ולהתנגד להצעה".

בתגובה לדבריו של קלר אמר עו"ד פיגל "דבריו של אדוארד נאמרים על דעתו. אין כאן שום דרמה הנושא הזה נדון ונבחן עם הנאמן, חבר הנציגות הנוסף והמומחה הכלכלי, והוחלט לא לפרסם. תמיד יש בחברה מידע שהוא לא ציבורי. לפעמים פרסום מידע עלול לפגוע במחזיקים". בעקבות העובדה שסוגיית המידע החסוי עלתה באספה עו"ד פיגל בחר לפזר מעט את הערפל ואמר "המידע 'הדרמטי' הוא תחשיב שנעשה עבור אינטרנט זהב שבחן מה השווי של בי קום לפי המידע הפומבי שמפורסם בדוחות בזק".

שלומי ברכה מקרן נוקד שמכהן גם הוא בנציגות מחזיק בדעה מנוגדת לזאת של קלר "כל ההצעות הקודמות מסרצ'לייט היו כפופות לתנאים שונים. הייתי שמח אם המשא ומתן שלנו עם בי-קום היה נגמר בתוצאה טובה יותר, אבל בעיני כדי להרוויח כאן הרבה צריך לקחת סיכון ענק, בעוד שלהצעה הנוכחית יש סיכוי להתממש" כך אמר ברכה וציין שקרן נוקד תצביע בעד ההצעה של סרצ'לייט.

המומחה הכלכלי, אבישי עובדיה, תמך בעמדתו של ברכה ואמר שחוות דעתו היא שיש לתמוך בהסכם של סרצ'לייט ועמדתו לא משתנה על אף שגם הוא חשוף לאותו מידע פנים שהחברה נמנעת לפרסם.

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב מתבקשים להצביע עד מחר אם לאשר באופן עקרוני את ההצעה של סרצ'לייט לרכישת אחזקות החברה במניות בי-קום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות