אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "הדרישות התקציביות של הסיעות בלתי אפשריות" צילום: Abir Sultan

נתניהו: "הדרישות התקציביות של הסיעות בלתי אפשריות"

רה"מ התייחס לדרישות של המפלגות המיועדות לכהן בקואליציה שעשויות לעלות כ-15 מיליארד שקל. נתניהו: "אחת הסיעות ביקשה 4 תפקידי שרים לכל אחד מחברי הכנסת, אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל"

15.05.2019, 20:56 | צבי זרחיה

רה"מ בנימין נתניהו אמר הערב כי "הסיעות מעלות דרישות בלתי אפשריות. סיעה אחת ביקשה ארבעה תפקידי שרים לכל אחד מחברי הכנסת שלה ודרישות תקציביות שאין לנו. אם היינו עם תקציב כמו של ארה"ב, מילא. אנו לא יכולים למטט את כלכלת ישראל ואת תקציב המדינה".

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו התייחס בכך לדרישות התקציביות של המפלגות המיועדות לכהן בקואליציה: יהדות התורה, ש"ס, איחוד מפלגות הימין, כולנו וישראל ביתנו בעלות של כ-15 מיליארד שקלים.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הודיע שלא יסכים לחתום על הסכם קואליציוני, אם לא יתקבלו שורה של דרישות שהוא העלה, ובהן הנהגת פנסיית מינימום לקשישים בשיעור של 70% מהשכר הממוצע במשק. עלות דרישה המוערכת ב-2.5 מיליארד שקל. יהדות התורה וש"ס דורשות להגדיל את תקציב הישיבות והאברכים במאות מיליוני שקלים. 

הנשיא ריבלין מעניק לנתניהו את המנדט להרכבת הממשלה, צילום: חיים צח, לע"מ הנשיא ריבלין מעניק לנתניהו את המנדט להרכבת הממשלה | צילום: חיים צח, לע"מ הנשיא ריבלין מעניק לנתניהו את המנדט להרכבת הממשלה, צילום: חיים צח, לע"מ

איחוד מפלגות הימין הגיש מסמך דרישות בעלות של כ-2 מיליארד שקל, הכולל הקצאה של 150 מיליון שקל לחינוך הממלכתי-דתי במשרד החינוך ועוד מאות מיליונים להתנחלויות ולעיבויין.

שר האוצר משה כחלון, המבקש להישאר בתפקידו גם בממשלה החדשה, הודיע שלא יסכים להעלות מסים על מנת לממן את התביעות הקואליציוניות של המפלגות. כחלון לא ממהר להתקדם במו"מ הקואליציוני. הוא הודיע שיקיים מו"מ ישיר רק עם נתניהו.

המו"מ הקואליציוני תקוע נכון להערב. נתניהו נועד היום עם יו"ר צוות המו"מ מטעם הליכוד שר התיירות יריב לוין ועם יו"ר ש"ס אריה דרעי ככל הנראה כדי שדרעי המיודד עם ליברמן יסייע לרככו, אבל הדבר לא קרה.

פגישת צוות המו"מ של הליכוד עם יהדות התורה שנועדה להתקיים אחר הצהריים בוטלה ברגע האחרון. זוהי הפגישה השלישית בין הצדדים שמתבטלת בשבוע האחרון.

יצוין, כי החסידים והליטאים ביהדות התורה טרם הגיעו להסכמה על נוסח מוסכם של "חוק הגיוס", והדבר גרם לליברמן לאיים שלא להצטרף לקואליציה. ליברמן הודיע כי אם לא יצטרף לממשלה - אזי הוא ו-4 חברי סיעתו יצביעו נגד אישור הממשלה, והמשמעות היא שלנתניהו לא יהיה רוב לאישור הממשלה בכנסת, אלא אם אחד מחברי הכנסת מהאופוזיציה "ייעלם" מההצבעות.

בפגישת צוות המו"מ של הליכוד שנערכה היום עם איחוד מפלגות הימין חלה התקדמות, אך סמוטריץ' עדיין תובע את תיק המשפטים, חרף התנגדות הליכוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
פשוט מגעלים
במקום לדאוג לעם כל אחד דואג לעצמו ולמגזר אותו הוא מייצג. למרות שאותו מייצג לא משלם מיסים ומכניס משהו למדינה אוכלי חינם . ורק דורשים שהיה להם כסף להפגנות . וכל זה מהכסף של המיסים של המליון שלוש מאות שבחרו בכחול לבן. פשוט בושה וביבי רוצה לתת להם הכל למרות שאנחנו כבר נחנקים. דייי מספיק צריך לעשות הפרדה של דת ומדינה . אף אחד לא איכפת מהסתכלות הגדולה על הציבור שעוזב את הארץ . מעניין מה יקרה אם כולם פשוט יעזבו והוא יתקע עם החרדים והדתיים
שחר  |  17.05.19
לכל התגובות