אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WeWork מתכוננת להנפקה: תקנה משרדים מאדם נוימן צילום: דן קינן

WeWork מתכוננת להנפקה: תקנה משרדים מאדם נוימן

חברת חללי העבודה המשותפים חוששת מניגוד עניינים אפשרי עם המייסד, ותקנה את חלקו בבניינים שבהם היא שוכרת משרדים. נוימן: "החברה תקבל עסקה ממש טובה, אני אקבל עסקה גרועה"

15.05.2019, 21:02 | אריק פלאט ואנדרו אדג'קליף־ג'ונסון, FT

חברת חללי העבודה המשותפים WeWork תקנה מאדם נוימן, אחד ממייסדי החברה, את חלקו בבניינים שבהם היא שוכרת משרדים. המהלך מגיע לאחר שמשקיעים בחברה הביעו חשש מניגוד עניינים אפשרי לקראת הנפקתה הציבורית הצפויה השנה.

קראו עוד בכלכליסט

WeCompany, החברה־האם של WeWork, הקימה חברה־בת חדשה בשם ארק (Ark), שתנהל ותרחיב את אחזקות הנדל"ן שלה. ארק גייסה הון ראשוני של 2.9 מיליארד דולר, שישמש אותה לקנות את הנדל"ן של נוימן במחיר שבו הוא קנה אותם. "החברה תקבל עסקה ממש טובה, אני אקבל עסקה גרועה", אמר נוימן ל"פייננשל טיימס".

מייסד WeWork אדם נוימן. "פשוט ונקי", צילום: דן קינן מייסד WeWork אדם נוימן. "פשוט ונקי" | צילום: דן קינן מייסד WeWork אדם נוימן. "פשוט ונקי", צילום: דן קינן

המהלך מגיע חמישה חודשים אחרי ש־We Company הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה לרשות ני"ע האמריקאית. המהלך הגיע גם לאחר צניחת מניות חברות טכנולוגיה שהונפקו בשבועות האחרונים בוול סטריט, שבדומה ל־We Company גם הן הפסדיות. נוימן סירב לפרט אם ומתי מתוכננת הנפקת מניות לציבור, אבל ציין שההכנות לקראת מהלך כזה מעידות על כך שהחברה "הולכת ונעשית בשלה". "כל נכס שיש לי ובו חלל של WeWork או פוטנציאל להיות אכסניה לכזה בעתיד עובר לרשות We Company. פשוט ונקי", הודיע נוימן.

הפסדי החברה העמיקו לאחר שהיא התרחבה ל־425 אתרים ברחבי העולם, וכמה מהמשקיעות הבולטות ביותר שלה, כמו קרן ויז'ן וסופטבנק היפנית, כבר אותתו שהן לא מתכוונות להזרים עוד כסף לחברה. האג"ח ש־WeWork הנפיקה בשנה שעברה כדי לממן את התרחבותה נסחרות כעת במחיר נמוך ממחיר ההנפקה, מה שמעיד על חשדנות מצד המשקיעים כלפיה. בשנה שעברה We Company רשמה הפסד של 1.9 מיליארד דולר, פי שניים מאשר ב־2017. הכנסות החברה הגיעו אשתקד ל־1.82 מיליארד דולר.

פייננשל טיימס 2019 פייננשל טיימס 2019 פייננשל טיימס 2019

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות