אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרצ'לייט באולטימטום מפתיע למחזיקי האג"ח: אשרו ההסדר עד יום ראשון או שניסוג מהעסקה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

סרצ'לייט באולטימטום מפתיע למחזיקי האג"ח: אשרו ההסדר עד יום ראשון או שניסוג מהעסקה

הקרן מקשיחה את עמדתה כלפי מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב ובי קום ודורשת שיאשרו את ההסדר איתה עד יום ראשון בשעה 16:00 אחר הצהרים - או שתוקף הצעתה יפקע

15.05.2019, 22:43 | גולן חזני

קרן סרצ'לייט מקשיחה את עמדתה כלפי מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב וביקום. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן דורשת ממחזיקי האג"ח לאשר את ההסדר עימה ולקבל את תמיכת 75% מהמחזיקים בכל סדרה בהסדר. הקרן מציבה דד-ליין לאישור ההסדר - יום ראשון הקרוב בשעה 16:00.

קראו עוד בכלכליסט

על פי סרצ'לייט, במידה ולא תתקבל תמיכה כזו יפקע תוקף הצעתה - כך הודיע דארן גלאט, מנהל שותף בסרצ'לייט שמוביל את ההשקעה בביקום. 

דורון תורג דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב | צילום: עמית שעל דורון תורג

על פי המתווה המקורי, אמורים היו מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב וביקום לקיים הצבעות אינדיקטיביות בלבד השבוע, לגבי קבלת ההצעה של סרצ'לייט, כשהרוב הנדרש היה 51% בלבד. במקרה של קבלת רוב כזה היתה סרצ'לייט נכנסת למו"מ סופי על תנאי ההסכם לעשרה ימים ובסיומם היתה אמורה להתקיים ההצבעה הסופית של המחזיקים, שבה נדרש רוב מיוחד של 75% לתמיכה בהסכם ולחתימה סופית.

סרצ'לייט שהבינה שיש התנגדות של אדוארד קלר מנציגות אינטרנט זהב ושל בית ההשקעות אלטשולר שחם באג"ח ג' של ביקום, החליטה להעמיד אולטימטום למחזיקים – קבלו את הצעתנו עד יום ראשון ב-16.00 ברוב מיוחד, או שניסוג מהעסקה.

רוב כזה יבטיח לסרצ'לייט כמעט סופית את העסקה. בסרצ'לייט טוענים כי המהלך נועד למנוע "משחקים" של מחזיקי האג"ח ולמצב שבהצבעה האינדיקטיבית יתמוך בהסדר רוב של 51% שלא יספיק להצבעה הסופית, ויביא לכך שהמאמצים של סרצ'לייט יהיו לחינם.

המסר של גלאט שהועבר במייל לדורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב, עם העתקים לכל המעורבים, הכניס את המחזיקים והנציגויות בסדרות השונות (שתיים באינטרנט זהב ושתיים בביקום) ללחץ ודיונים ליליים כיצד לנהוג ולהגיב.

סרצ'לייט מציעה להזרים 485 מיליון שקל לאינטרנט זהב וביקום. למעשה רוב של 51% היה מובטח בכל הסדרות בהצבעה האינדיקטיבית, אבל לגבי רוב מיוחד התעורר ספק בעיקר בסדרה ג' של אג"ח ביקום שאלטשולר שחם מהווה 15% ממנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות