אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WeWork המשיכה להפסיד ברבעון הראשון - אבל צמצמה מעט את ההפסד צילום: רויטרס

WeWork המשיכה להפסיד ברבעון הראשון - אבל צמצמה מעט את ההפסד

חברת חללי העבודה המשותפים, המתכוננת להנפקתה בהמשך השנה, הציגה ברבעון הראשון הפסד גדול של 264 מיליון דולר - קצת פחות מברבעון הקודם, אז עמד ההפסד על 274 מיליון דולר. במקביל ממשיכה החברה להראות צמיחה בהכנסות, אך ירידה עקבית בהכנסות פר שוכר

16.05.2019, 00:02 | הגר רבט

למרות נתוני צמיחה מעודדים, חברת חללי העבודה המשותפים WeWork המשיכה להציג הפסדים גם ברבעון הראשון. עם זאת, החברה הצליחה לצמצם את ההפסדים במעט: ברבעון הראשון הם עמדו על 264 מיליון דולר - זאת לעומת 274 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018.

קראו עוד בכלכליסט

החברה ממשיכה להראות צמיחה עקבית בהכנסות: ההכנסות של WeWork ברבעון הראשון עמדו על 689 מיליון דולר לעומת 576 ברבעון האחרון של 2018 ו-342 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

מתחם WeWork בתל אביב, צילום: Eyal Marilus for WeWork מתחם WeWork בתל אביב | צילום: Eyal Marilus for WeWork מתחם WeWork בתל אביב, צילום: Eyal Marilus for WeWork

מספר השוכרים ברבעון הראשון של השנה עמדו על 466 אלף, לעומת 401 אלף ברבעון הקודם ו-220 אלף ברבעון המקביל אשתקד. מרבית ההכנסות של החברה (54%) מגיעות עדיין מהשוק האמריקאי, אולם מדובר בירידה לעומת 57% מההכנסות ברבעון הקודם, מה שאולי מבשר טובות לחברה שמתרחבת בצורה אגרסיבית לשווקים חדשים, לא מעט בשל השקעת הענק שקיבלה מסופטבנק היפנית ויועדה בחלקה להתרחבות במזרח.

ההכנסות של WeWork פר שוכר מוסיפות להראות ירידה עקבית: בעוד שב-2018 החברה הכניסה בממוצע 6,360 דולר בשנה מכל שוכר (מה שהיווה ירידה של כ-14% משנה קודמת), ברבעון הראשון ירדו שוב ההכנסות פר שוכר ל-6,340 דולר. הרווח התפעולי של החברה (EBITDA) עמד על 220 מיליון דולר ברבעון הראשון לעומת 107 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018. 

על אף שסופטבנק הודיעה כבר בתחילת השנה שתצמצם באופן משמעותי את המשך ההשקעה שלה בחברה ל-2 מיליארד דולר במקום 16 מיליארד שתוכננו, ב-WeWork מציינים שסך תזרים המזומנים שלהם וההתחייבויות העתידיות להשקעה עומדות נכון להיום על 5.9 מיליארד דולר (אלה כוללים 1.5 מיליארד שסופטבנק התחייבה אליהם עד אפריל 2020).

עוד עולה מדוחות החברה כי בתום הרבעון הראשון החברה מפעילה חללי עבודה ב-485 אתרים (לעומת 425 ברבעון קודם) מתוכם ב-23 ערים בעולם יש לה מעל ל-5,000 שוכרים, לעומת 5 ערים בלבד ברבעון הקודם.

מוקדם יותר היום הודיעה WeWork על השקת ARK, פלטפורמה להשכרה וניהול של נדל״ן. ההשקה מהווה תפנית באסטרטגיה של חברת חללי העבודה, שהצהירה תמיד שהיא מעדיפה לשכור נכסים.

 ARK תהיה חלק ממותג העל We Company ולפי דיווח של בלומברג מאתמול אמורה לנהל בשלב ראשוני כ-2.8 מיליארד דולר הכוללים בתוכם מיליארד דולר מחברת הנדלן הקנדית Ivanhoé Cambridge Inc. לפני כמעט חצי שנה, We Companyהגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה לרשות ני"ע האמריקאית אך החברה עדיין אינה חושפת את תאריך ההנפקה המיועד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות