אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו הקפאת הליכים זמני נגד רשת האופנה TNT - בשל חובות של יותר מ-5 מיליון שקל צילום: דנה קופל

צו הקפאת הליכים זמני נגד רשת האופנה TNT - בשל חובות של יותר מ-5 מיליון שקל

בבקשת ההקפאה שהגישה טענה הרשת כי היא סובלת מירידה במכירות לצד הפסדים תפעוליים; חובות החברה לעובדים בלבד נעים בין 600 ל-800 אלף שקל. הבקשה הוגשה בהסכמת 48 עובדי החברה, בניסיון למכור את הרשת כעסק חי

16.05.2019, 19:00 | אורנה יפת

בית המשפט הוציא היום (ה') צו הקפאת הליכים זמני נגד רשת האופנה TNT, עד לדיון שיערך ב-21 במאי בבית המשפט המחוזי בחיפה. בדיון צפוי בית המשפט למנות בעל תפקיד לחברה. מוקדם יותר הגישה הרשת את הבקשה להקפאת הליכים בהסכמת 48 עובדי החברה, בניסיון למכור את הרשת כעסק חי.

קראו עוד בכלכליסט

סניף של TNT (ארכיון), צילום: דנה קופל סניף של TNT (ארכיון) | צילום: דנה קופל סניף של TNT (ארכיון), צילום: דנה קופל

הרשת, הנמצאת בבעלות עלי חיאדרה, מפעילה 13 חנויות, שתיים מתוכן בזכיינות. בבקשה שהגישה טוענת החברה כי "הגיעה לקצה גבול היכולת", בשל דמי שכירות שמגיעים ל-30% ממחזור המכירות שלה, וכי היא סובלת מירידה במכירות לצד הפסדים תפעוליים. חובות החברה לעובדים נעים בין 600 ל-800 אלף שקל; חובותיה לרשות המסים ולביטוח הלאומי מסתכמים ב-500 אלף שקל; ויש לה חוב שכירות וארנונה בגובה 1.2 מיליון שקל. עוד צברה הרשת חוב של 1.7 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות, וחובות לנושים אחרים בהיקף של כמיליון שקל.

בעלי הנכסים הפקיעו מידי הרשת את הסניפים, ועל פי הבקשה חלק ממלאי הסחורות הועבר למחסן מרכזי של החברה כדי לשמור עליה מפני הנושים.

על פי הכתוב בבקשה, הרשת הצליחה למצוא קונה לשני סניפים - בבילו סנטר ובמתחם ביג טבריה - עבור סכום של 90 אלף שקל, כולל מלאי לחנויות. על פי הרשת מדובר בסכום משמעותי, שכן בעת הרכישה שלה ב-2018 תומחר כל סניף בכ-15 עד 20 אלף שקל.

עובדי החברה מיוצגים על ידי עורכי הדין אופיר רונן ואלון הורנשטיין. החברה מבקשת למנות את עו"ד מיכאל חינצין כנאמן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות