אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט-אפ החדש של מייסד קורפוטוניקס גייס 7 מיליון דולר צילום: CC BY-SA 4.0 Dmendlovic

הסטארט-אפ החדש של מייסד קורפוטוניקס גייס 7 מיליון דולר

חברת MultiVu, שהוקמה בידי פרופ' דוד מנדלוביץ', מפתח חיישני תלת ממד לזיהוי פנים. בסבב השתתפו פלטפורמת OurCrowd וחברות ההשקעות Cardumen Capital ו-Junson Capital

16.05.2019, 16:27 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ MultiVu מרמת החייל, שמפתחת חיישני תלת ממד לזיהוי פנים, השלימה גיוס ראשוני של 7 מיליון דולר מפלטפורמת OurCrowd וחברות ההשקעות Cardumen Capital ו-Junson Capital.

קראו עוד בכלכליסט

החברה נוסדה השנה בידי פרופ' דוד מנדלוביץ', דורון נבו ועידו יובל. מנדלוביץ' הוא יזם סדרתי שהיה שותף להקמת מספר חברות, ביניהן Corephotonics בה כיהן כמנכ"ל עד מכירתה בינואר לסמסונג תמורת 155 מיליון דולר. החברה תשתמש בהון שגויס להשלמת פיתוח החיישן הראשון שלה, לפעילויות שיווק ופיתוח עסקי. MultiVu מעסיקה כיום שבעה עובדים ובכוונת החברה לגייס בשנה הקרובה חמישה עובדים נוספים לתפקידי פיתוח בתחומי עיבוד תמונה, למידה עמוקה ובינה מלאכותית.

פרופ פרופ' מנדלוביץ' | צילום: CC BY-SA 4.0 Dmendlovic פרופ

מצלמת הדימות התלת ממדי של MultiVu מבוססת על חיישן בודד, בניגוד לפתרונות קיימים שעושים שימוש בשני חיישנים ובאור מקרן. הפיתוח של החברה מתוכנן להיות זול יותר, קטן יותר וחסכוני יותר באנרגיה. הטכנולוגיה של MultiVu מבוססת על מחקר בן ארבע שנים שהוביל פרופ' מנדלוביץ' וצוותו בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת תל אביב. הסכם רישוי נחתם לאחרונה בין החברה לבין המוסד האקדמי, דרך קרן מומנטום לחדשנות טכנולוגית המנוהלת על ידי רמות, יחידת המסחור של האוניברסיטה.

"הטכנולוגיה, שעברה את שלב הוכחת ההיתכנות, תביא את תחום זיהוי הפנים התלת ממדי ואת הדימות התלת ממדי במחיר נוח לשוקי המכשירים הניידים, הרכב, התעשייה והרפואה", מסר נבו. "אנו נלהבים מההזדמנות שניתנה לנו למסחר טכנולוגיה זו".

אלי ניר, שותף השקעות בכיר ב-OurCrowd הוסיף: "אנו שמחים להשקיע בטכנולוגיות העתיד של חיישני תלת ממד ומאמינים כי MultiVu תחדור לשווקים שעד עתה לא יכלו לנצל פתרונות יקרים לדימות תלת ממדי. אנו גאים להשקיע בחברה שלישית שנוסדה על ידי פרופ' מנדלוביץ' ומנוהלת על ידי נבו, יזם סדרתי בעל הצלחות מוכחות וצוות מעולה שגייסו למיזם".

שלמה נמרודי, מנכ"ל רמות, מסר: "מיזם מוצלח מבוסס על עבודת צוות ואנו שמחים על הקמת חברת הסטארט-אפ הרביעית במימון קרן מומנטום לחדשנות טכנולוגית, הפעם עם פרופ' מנדלוביץ' והצוות החדשני שלו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות