אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבנה: 500 המשפחות הראשונות בדרך לנאות שמיר הדמיה: באדיבות עיריית יבנה

יבנה: 500 המשפחות הראשונות בדרך לנאות שמיר

אכלוס השכונה החדשה יחל בקיץ הקרוב, ובינתיים הבנייה נמשכת בקצב גבוה. מיכה נתנאל, סמנכ"ל בקבוצת נתנאל הבונה במקום: "משפחות מבינות שיש כאן איכות חיים ברמה אחרת"

02.06.2019, 09:33 | יונתן סידון

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

מיקום אטרקטיבי בסמיכות לצירי תנועה ראשיים ותמהיל המשלב בין עתודות קרקע לפיתוח לפוטנציאל התחדשות באזורים הוותיקים – כל אלה הפכו את יבנה לאחת הערים הנחשקות בשפלה – כזו המושכת אליה אוכלוסייה צעירה ומשפרי דיור, מהאזור ומחוצה לו.

בעשר השנים האחרונות זינק מספר תושבי העיר מכ-35 אלף לכ-45 אלף, כשלפי תוכנית המתאר העירונית עד 2035 עתידה יבנה לחצות את רף 100 אלף התושבים. במסגרת התוכנית, יתווספו ליבנה כ-10,000 יחידות דיור בשטחי פיתוח חדשים, ועוד כ-7,700 יחידות דיור בשטחי הבינוי הקיימים.

קראו עוד בזירת הנדל''ן

כבר כיום העבודות בשטח מתנהלות במרץ. כחלק ממהלך לשדרוג השכונות הוותיקות מקדמת העירייה שורה של מיזמי התחדשות עירונית: בשכונת נאות שז"ר תוביל חברת אלמוג פרויקט פינוי-בינוי ברחוב החרמון, ואילו ברחוב הכרמל כבר יצא לדרך פרויקט פינוי-בינוי של חברת גרופית. פרויקט פינוי-בינוי נוסף להקמת שני בניינים ברחוב האלון אושר בוועדה המקומית. 

ראש העיר יבנה, צבי גוב-ארי. "מניחים את הבסיס להגדלת העיר", צילום: רועי ביתן ראש העיר יבנה, צבי גוב-ארי. "מניחים את הבסיס להגדלת העיר" | צילום: רועי ביתן ראש העיר יבנה, צבי גוב-ארי. "מניחים את הבסיס להגדלת העיר", צילום: רועי ביתן

 

במרכז העיר, ברחוב הדרור וברחוב הערבה, כבר בוצעו כמה פרויקטים של תמ"א 38 הכוללים חיזוק מבנים, הוספת ממ"דים ומרפסות לדירות ושיפור החזיתות ותשתיות התחבורה. בד בבד ממשיכה העירייה לפעול לחיזוקם של בניינים נוספים, לרבות במסלול הריסה ובנייה מחדש (תמ"א 38/2).

בשלב זה עדיין לא ברור מה יעלה בגורל התוכנית שקידמה העירייה בשיתוף רמ"י, להקמת 12,500 יחידות דיור וכ-450 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה בשכונת יבנה מזרח. אף שהתוכנית כבר קיבלה תוקף, הודיע במרץ האחרון ראש העיר צבי גוב-ארי כי העירייה תקפיא את הפיתוח עד להשלמת דרישותיה מרמ"י למימון משלים של מוסדות הציבור.

לצד הגדלת היצע המגורים בעיר, מקדמת העירייה הקמת שלושה מוקדי מסחר ותעסוקה בהיקף של מאות מ"ר באזור התעשייה הצפוני במתחמי תדהר, הראל ואשטרום. בנוסף, אגף ההנדסה פועל לתכנון מחודש של אזור המלאכה בדרום העיר, ולהקמת מתחמי בילוי ופנאי באזור, בשילוב מסחר ותעסוקה.

מדרום תיפתח התנועה

אחד השינויים המשמעותיים המתרחשים בעיר נוגע לתחום התחבורה. עיקר הפוקוס מופנה אל הפרויקט של חברת נתיני ישראל להקמת מחלף יבנה דרום (המוכר גם בשם אשדוד צפון) שיתחבר לכביש 4 ועתיד לצמצם משמעותית את עומסי התנועה בתוך העיר. צעד נוסף להקלת הצפיפות נוגע לעבודות שכבר בוצעו להרחבות כבישים ונתיבים בכיכרות ברחבי העיר.

מיזם תחבורתי נוסף, תחת הכותרת "מהפכת התחבורה הציבורית של יבנה", הוא הפיילוט של משרד התחבורה, העירייה וחברת אפיקים שנועד לצמצם את כמות הרכבים בכבישי העיר. במסגרת הפיילוט התבקשו התושבים לקחת חלק בתוכנית לפרישת קווים ומסלולי נסיעה חדשים ברחבי העיר.

 

גם באשר לתשתיות הציבוריות העשייה ניכרת. המרכז המסחרי הישן ורחבת העירייה שופצו, כשהעבודות להקמת קרית הספורט במרכז העיר נמצאות בישורת האחרונה. עם השלמתן תצטרף הקריה אל האיצטדיון העירוני ששופץ, היכל הספורט, היכל התרבות והאמפי החדיש המכיל 4,000 מקומות ישיבה.

בעירייה מתגאים גם בפעילות שנעשית בעיר בנושא איכות הסביבה, כשגולת הכותרת היא מערכת פניאוטמית מתקדמת לשינוע אשפה ביתית דרך צנרת תת-קרקעית, הפועלת בכל השכונות החדשות – ללא צורך במשאיות.

"יבנה הפכה מודל לעיר המאפשרת צמיחה משפחתית ואישית", מצהיר ראש העיר גוב-ארי, המשמש בתפקיד מאז 1999. "בשנים האחרונות הוספנו לעיר עשרות מוסדות חינוך, תרבות וספורט, כשאת המוסדות הקיימים דאגנו לשקם ולטפח. בזכות ההשקעה זכתה יבנה בפרסי יופי, איכות סביבה ואיכות חיים".

 

רחבת בית העירייה ביבנה. "דואגים לטפח את המוסדות הקיימים"  , צילום: באדיבות עיריית יבנה רחבת בית העירייה ביבנה. "דואגים לטפח את המוסדות הקיימים" | צילום: באדיבות עיריית יבנה רחבת בית העירייה ביבנה. "דואגים לטפח את המוסדות הקיימים"  , צילום: באדיבות עיריית יבנה

 

שכונת העתיד של יבנה

האופטימיות שמשדר ראש העיר גוב-ארי משתקפת גם מחירי הנדל"ן בעיר, שנמצאים בעלייה מתמדת. מנתוני אתר מדלן עולה כי מחירה הממוצע של דירה בעיר היה בחודש שעבר כ-1.7 מיליון שקל, זינוק של ממש ביחס לתקופה המקבילה ב-2014, אז היה המחיר כ-1.2 מיליון שקל בלבד. לנתונים אלו מצטרפת גם סקירת הלמ"ס, המדרגת את יבנה בצמרת היישובים בכל הקשור במכירת דירות חדשות ברבעון הראשון של 2019.

את מגמת ההתחדשות והפיתוח, ממחישה היטב שכונת נאות שמיר, הנבנית בימים אלה בדרום-מערב העיר. החזון לשכונה מדבר על כ-2,650 יחידות דיור בבנייה רוויה (75% מהן במסלול מחיר למשתכן), כשבאוגוסט הקרוב צפוי האכלוס של 500 המשפחות הראשונות. נכון להיום כבר הונפקו היתרים לכ-2,000 יחידות דיור, כולן בשלבים שונים של ביצוע.

אחד ממיזמי הבנייה המסקרנים בשכונה הוא Gold Premium של קבוצת נתנאל. חברת הייזום הוותיקה מגיעה לראשונה ליבנה, וסמנכ"ל השיווק של הקבוצה, מיכה נתנאל, מסביר: "הבחירה שלנו ביבנה לא היתה מקרית, שכן המיקום המצוין פוגש כאן תנופת פיתוח אדירה. שכונת נאות שמיר ממשיכה את תפיסת המגורים החדשנית המוטמעת בעיר, ומשפחות צעירות רבות מבינות שיש כאן שכונה שמציעה איכות חיים ברמה אחרת, עם תשתיות חינוך, תרבות וספורט מהמתקדמות שיש".

 

בשכונה שרוויה במיזמי מחיר למשתכן, הפרויקט של קבוצת נתנאל הוא יוצא דופן. "אנחנו אחת החברות היחידות פה שמוכרות דירות בשוק החופשי", אומר נתנאל. "בדומה לכל הפרויקטים שלנו, Gold Premium הוא פרויקט יוקרתי ששם דגש על עיצוב מודרני ומתקדם. מאמצים רבים הושקעו על מנת ליצור שטחים מטופחים וגינות ירוקות המשתלבות עם האופי הפסטורלי של השכונה".

בפרויקט ארבעה בניינים של 9-6 קומות, בתמהיל מגוון הכולל דירות 3, 4, 5 ו-6 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. לפי החברה, כל הדירות בפרויקט מתאפיינות במפרט יוקרתי ופונקציונלי ובמרחב פנימי רחב ידיים. "הפרויקט מספק לכל משפחה את האפשרות למצוא את הדירה שהכי מתאימה לה", מרחיב נתנאל. "קהל היעד העיקרי שלנו הוא משפחות וזוגות צעירים מיבנה והסביבה, ראשון לציון, חולון, בת-ים, נס ציונה ורחובות. אנחנו מספקים פה הזדמנות נהדרת להם כמו גם למשפרי דיור מכל רחבי הארץ להתקדם לדירה באיכות גבוהה, בסביבה מושלמת ובקרבה לכל ערי המרכז. התעניינות היא בפירוש גדולה, ולראייה – עשרות דירות בפרויקט כבר נמכרו".

פרויקט  Gold Premuim של קבוצת נתנאל. "משתלב עם האופי הפסטורלי של השכונה" , הדמיה: טל אלימלך פרויקט Gold Premuim של קבוצת נתנאל. "משתלב עם האופי הפסטורלי של השכונה" | הדמיה: טל אלימלך פרויקט  Gold Premuim של קבוצת נתנאל. "משתלב עם האופי הפסטורלי של השכונה" , הדמיה: טל אלימלך

 

העירייה היא האחראית על ביצוע עבודות הפיתוח והתשתיות התת-קרקעיות בשכונה החדשה – הכוללות הקמת שלושה בתי ספר יסודיים, 24 גני ילדים, מרכז קהילתי, שני בתי כנסת ומקווה. בנוסף תיהנה נאות שמיר משטחים ציבוריים פתוחים ובהם מתקני כושר, מגרשי משחק וסקייט-פארק, שבילי הליכה ומסלולי אופניים, כמו גם מריאות ירוקות דוגמת פארק חולות – חורשת האקליפטוסים והשקמים הסמוכה לשכונה.

נחל יבנה, החוצה את השכונה מדרום לצפון, ישמש תוואי נופי מרכזי בשכונה, כשלאורך הגדה המערבית תוקם טיילת. כחלק מההיערכות לקליטת התושבים החדשים, מתכוננת בנאות שמיר גם הקמתם של שני מרכזי מסחר ועסקים.

"אנו מניחים את הבסיס להפיכתה של יבנה לעיר גדולה וחזקה, בעלת תשתיות תחבורתיות מתקדמות", מסכם ראש העיר גוב-ארי. "אנחנו נמשיך בתכנון מושכל ואחראי שיאפשר לנו לספק לתושבי יבנה את השירותים הנדרשים ברף הגבוה ביותר".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו