אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהפכה בענף הבנייה: הפתרונות החדשניים למילוי חול ושומשום כמצע לריצוף בפריסה ארצית תחת חברה אחת בשם "חול ושומשום"

מהפכה בענף הבנייה: הפתרונות החדשניים למילוי חול ושומשום כמצע לריצוף בפריסה ארצית תחת חברה אחת בשם "חול ושומשום"

החברה מציעה שאיבה ופיזור של מגוון חומרים כולל חול טבעי, שומשום, טיט, חול ממוחזר (בעל תו תקן ירוק) וחומרי מחצבה נוספים או חדשים

16.05.2019, 14:29 | בשיתוף "חול ושומשום"
אחרי 30 שנה של קריירה בתחום שאיבת החול לבנייה החליט אמיר אפריג "לעלות ליגה" – הוא גייס משקיעים, רכש את הציוד המודרני ביותר בעולם לשאיבת חול ומילוי מצע לריצוף, ופתח את חברת "חול ושומשום – המרכז הישראלי למילוי מצע לריצוף" – ניסיון ראשון מסוגו ליצור חברה גדולה בפריסה גיאוגרפית רחבה המתמחה, משווקת ומציעה מגוון רחב של סוגי מילוי הכוללים את כלל החומרים שנעשה בהם שימוש באתרי הבנייה בארץ כמצע לריצוף.

לחברה מגוון רחב של כלים וציוד מכני וטכני הכולל משאיות, טרקטורים, מיכלי אחסון וציוד שאיבה מתקדם המותאם לכל סוגי החומרים ולכל אתרי הבנייה, החל מבית פרטי צמוד קרקע, דרך רבי קומות בבנייה רוויה ועד לשכונות שלימות הנמצאות בבניה

בכל פרויקט בנייה או שיפוץ הדורש הנחת ריצוף או חיפוי מכל סוג שהוא על רצפת המבנה, יש לבצע הכנה מתאימה ולפרוש מצע מיושר עליו ניתן יהיה לבצע את פעולת הריצוף. חול ושומשום – המרכז הישראלי למילוי מצע לריצוף, מיזם חדש בהנהלתו של אמיר אפריג, מקצוען ותיק בתחום, קמה כדי להעניק מגוון פתרונות רחב בתחום המצע לריצוף וחומרי עזר.

מילוי החול או השומשום לבניה כמצע לריצוף נעשה באופן ידני, או באמצעות משאבות מתקדמות, בהתאם לסוג והיקף הפעילות, אשר עם צנרת מתאימה ומיכון יחודי אוספות את המצע הנבחר מהמשאיות המביאות אותו לאתר הבנייה ומפזרות את המצע השאוב על גבי הרצפה הקיימת מבטון עד למילוי בגובה המתאים של התחתית כמצע המיועד לריצוף. בתום הפיזור וישור החומר כמצע, ניתן למעשה להתחיל בתהליך הריצוף.

סוג המילוי נבחר עפ"י דרישת הלקוח ובהתאמה לאתר ולסוג הבנייה כך שהפתרון ללקוח יהיה היעיל, המהיר והחסכוני ביותר. החברה מספקת פתרון מלא ומבצעת את כלל העבודה הנדרשת באתר הבנייה החל מאספקת החומר לאתר, דרך שאיבת החומר ועד לפיזור המצע והכנתו לשלב הריצוף.

העבודה מותאמת ישירות לאתר הבנייה תוך התחשבות באופי הבנייה, לקיבולת הנדרשת בו ולהיקף הבניה, לסוג המילוי הנבחר עפ"י דרישה ובהתאמה לבקשת הלקוח ולצרכיו וכמובן לתנאים הייחודים המתקיימים באתר הבניה ומתבצעת ע"י אנשי מקצוע מנוסים המתמחים בתחום, תוך שימוש בציוד מכני והנדסי - משאיות, טרקטורים, מיכלי אחסון וציוד שאיבה מתקדם הכולל מגוון סוגי משאבות בהתאם למגוון סוגי החומרים המוצעים.

מאחורי המיזם החדש עומד אמיר אפריג, בן 51, שמאחוריו 30 שנות ניסיון בתחום. אפריג, אשר גייס משקיעים למימון החזון שלו, החליט להקים חברה בגישה חדשה, עם הציוד החדיש ביותר וצוות עובדים רחב שייתן מענה בכל איזור מרכז הארץ, וכך נולדה "חול ושומשום – המרכז הישראלי למילוי מצע לריצוף".

אפריג הקים לראשונה עסק בתחום שאיבת החול לפני כ-30 שנה, "קניתי משאבה והתחלתי לבד. מישהו מהתחום רצה לפרוש והציע לי לקנות ממנו את המשאבה שלו ויחד עם קו הטלפון ושם העסק שבזמנו היה נקרא "רן טל", זה היה לפני 30 שנה, היו לו כבר כמה פרויקטים בתהליך בנייה שהוא היה צריך להמשיך לספק להם חול או שומשום והוא ביקש ממני לספק להם שירות, אז קניתי ממנו את המשאבה והקמתי את העסק. הבניין הראשון שעשיתי היה בנווה גן פתח תקווה, אחר כך את כל הבניינים באזור שם שבנו אני עשיתי. עד היום לפעמים מגיע טלפון ומבקשים ממני את 'רן טל'", מספר אפריג.

כיום, "חול ושומשום" היא חברה בפריסה ארצית רחבה, הפועלת לפי התקנים המחמירים בתחום ועם ציוד חדיש, מותאם ותקין שעובר ביקורות באופן שוטף ומסודר, ורואה חשיבות ראשונה במעלה בנושא הבטיחות.

לסוגי המילוי/מצע לריצוף המגוונים יש איכויות ויתרונות שונים כאשר 3 החומרים המבוקשים ביותר הם: חול טבעי, חול ממוחזר ושומשום לבניה.

חול טבעי – הוא חומר טבעי ואיכותי. מטעמי הגנת הסביבה וחופי ישראל כיום קיימים תקנים מחמירים לחציבת חול. החול הנמכר לבנייה מגיע ממחצבות ונחשב לחומר יחסית יקר. יתרונותיו בכך שהוא מבודד אקוסטי טוב ומעניק בידוד טרמי גבוה. חסרונותיו הם במחירו היקר יחסית, ובכך שהוא שוקע במגע עם מים ולכן במקרים כאלה מחייב עבודה רבה יותר.

חול ממוחזר – הוא חומר עם תו תקן ירוק יחודי, בעל תכונות טובות שמיוצר מפסולת בניין גרוסה העוברת תהליכים להפיכתה לגרגירים בגודל מזערי של חול ויש לו ציון גבוה מבחינת בנייה איכותית ומתחשבת בסביבה. יתרונותיו: מבודד אקוסטי טוב, מבודד טרמי גבוה יותר, לא שוקע במגע עם מים. חסרונותיו הם בזמן שאיבה ארוך יותר בתהליך הבנייה, לא ניתן להשתמש בו כאשר הוא רטוב, העבודה איתו קשה יותר ולכן אורכת יותר זמן, יש לו נטיה להתגבש.

שומשום לבניה – הוא כינוי לחצץ גרוס דק שמועבר בנפה בגודל של 2-6 מ"מ ומזכיר בגודלו גרעיני שומשום טבעיים ומכך שמו. מדובר בחומר מבוקש ונוח לעבודה. יתרונותיו שאינו שוקע במגע עם מים. חסרונותיו: אינו מבודד אקוסטי, ומחייב פרישה של יריעות פלציב לצורך כך, דבר אשר מייקר את הפעילות ומוסיף עבודה.

http://sumsum-sand.co.il/

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות