אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הייעוץ עמדה ממליצה להתנגד למתווה השכר של לפידות צילום: שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

חברת הייעוץ עמדה ממליצה להתנגד למתווה השכר של לפידות

החברה בניהולו של איתי מקמל מצטרפת ל-ISS וממליצה להתנגד לחבילת השכר של אייל לפידות, המנכ"ל הנכנס בשיכון ובינוי, שכוללת 21 מיליון שקל בשנה; "תנאי סף לא אפקטיביים לבונוס, אופציות בתוך הכסף"

16.05.2019, 15:18 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הייעוץ עמדה ממליצה ללקוחותיה להתנגד לחבילת השכר המבוקשת לאייל לפידות, המנכ"ל הנכנס של שיכון ובינוי, בעלות של 21 מיליון שקל בשנה. חוות הדעת של עמדה, שהגיעה לידי כלכליסט, מחזיקה בדעה הפוכה מהתמיכה הבלתי מסוייגת שהביעה המתחרה אנטרופי.

קראו עוד בכלכליסט


עמדה, בניהולו של איתי מקמל, היא חברת ייעוץ קטנה משמעותית מאנטרופי, אך בין לקוחותיה נמנית למשל חברת מור, שמחזיקה בכ-4% ממניות שיכון ובינוי. עמדה מצטרפת לחברה המייעצת למוסדיים זרים ISS, שבאופן חריג המליצה אף היא להתנגד לשכר של לפידות.

אייל לפידות, צילום: שאול גולן אייל לפידות | צילום: שאול גולן אייל לפידות, צילום: שאול גולן
שלוש חברות הייעוץ מסכימות שיש להתנגד לחבילת השכר של היו"ר תמיר כהן ושל המנכ"ל הפורש משה לחמני.

"בבחינת מערכת התגמול של מנכ"ל החברה, עולה כי מערכת התגמול הקבועה והכוללת של המנכ"ל היא מעבר לרף העליון של קבוצת הייחוס", כתבו בעמדה בהתייחס לעלות של 4 מיליון שקל בשנה כשכר שוטף. עוד נכתב כי "נושאי המשרה בחברה זכאים למענקי חתימה בהיקפים מהותיים שאינם כמקובל", זאת באשר למענק חתימה של 2 מיליון שקל שיקבל לפידות.

בקשר לבונוס של 4 מיליון שקל, המותנה ברווח שנתי של 100 מיליון שקל, נכתב כי "מבחינת התוכנית עולה כי לבעלי המניות חוסר יכולת להעריך את היקף התגמול המשתנה לנושא המשרה בחברה, ואת סבירותו ביחס לתוצאות החברה ומדדי הייחוס שנקבעו. זאת בשים לב להיקפו הכספי המקסימאלי של המענק ותנאי סף שאינם מהותיים לתוצאות החברה".

עוד כותבים בעמדה ש"בהתאם לתוצאותיה הכספיות של החברה, עולה כי תנאי הסף אינו אפקטיבי וכי יש מקום לבחון התאמתו מחדש לתוצאות החברה".

באשר לחבילת האופציות בהיקף של 5% ממניות שיכוו ובינוי כתבו בעמדה "ככלל, אנו נתנגד להענקת תגמול המשקף הטבה מיידית, קרי אופציות 'בתוך הכסף' ו/או תקופת מימוש מיידית. מחיר המימוש ייבחן בהתאם לאישור הדירקטוריון והאסיפה הכללית, בשים לב לתנודתיות המניה וחברות השוואה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות