אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק נכנסת לפינטק: מקימה חברה חדשה בתחום בשווייץ צילום: איי פי

פייסבוק נכנסת לפינטק: מקימה חברה חדשה בתחום בשווייץ

ליברה נטוורקס מיועדת לפעול בתחום הבלוקצ'יין, התשלומים וניתוח מידע. לפי הרישום בז'נבה, היא תשמש זרוע השקעות עבור הרשת החברתית

18.05.2019, 11:17 | רפאל קאהאן

פייסבוק הקימה חברה חדשה בשווייץ שתעסוק בפינטק, כך על פי דיווח של סוכנות רויטרס אמש (ו'). החברה ששמה Libra Networks מיועדת לפעול בתחום הבלוקצ'יין, התשלומים וכן ניתוח מידע (אנליטיקה). זאת ועוד הרישום ברשות המסחר בז'נבה גם מצביע על כך שהיא תשמש כזרוע השקעות בתחום עבור הרשת החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

החברה החדשה נרשמה בתחילת מאי, והיא תשמש בין היתר גם לפיתוח של חומרה, תוכנה וכן לספק שירותים פיננסיים וטכנולוגיים. בפייסבוק נמנעו מלהגיב על הרישום של החברה החדשה.

עם זאת פייסבוק כבר הודיעה לאחרונה על הכוונה שלה להיכנס לתחום התשלומים המקוונים. החברה מעוניינת להוון את אפליקציות הצ'ט שלה כמו גם להגדיל את הכנסותיה מאינסטגרם. כך למשל התברר לאחרונה על הכוונה להוסיף תמיכה בהעברת תשלומים וכסף בווטסאפ ומסנג'ר.

בנוסף נחשף לאחרונה שאינסטגרם תאפשר להקים חנויות ולרכוש מוצרים ישירות מחשבונות משתמשים של מותגים או חנויות. מה שיהפוך אותה לקניון וירטואלי. אינסטגרם דיווחה על כ-600 מיליון משתמשים בשנה האחרונה והמספרים ככל הנראה רק ימשיכו לגדול.

פייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ פייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ פייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ

הקמת Libra Networks מעידה שפייסבוק רוצה לשמור ככל שניתן את תחום התשלומים אצלה ולא להסתמך על ספקיות חיצוניות. אפל למשל בחרה לצרף ליוזמת כרטיס האשראי שלה את בנק ההשקעות גולדמן זאקס. לא ברור אם פייסבוק תנסה את כוחה לבד או בשיתוף עם חברת פיננסים.

בעיה נוספת שעומדת בפני החברה הן שערוריות הפרטיות שבהן הואשמה בשנים האחרונות. רמת האמינות הנדרשת מחברה העוסקת בפינטק גבוהה לאין שיעור מזו שהיא נדרשת לה כיום. הסנאט האמריקאי שיגר החודש מכתב ובו הוא מבקש ממארק צוקרברג לספק לו מענה על סוגיות משפטיות, רגולטוריות ופרטיות שעשויות לעלות מהקמה של מערכת תשלומים חדשה ושמבוססת על מטבעות קריפטו כגון הביטקוין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות