אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת אוסטריה קורסת: השוחד "הרוסי" למנהיג הימין הקיצוני צילום: רויטרס

ממשלת אוסטריה קורסת: השוחד "הרוסי" למנהיג הימין הקיצוני

סגן הקנצלר ומנהיג הימין הקיצוני באוסטריה, היינץ כריסטיאן שטראכה, התפטר מתפקידו לאחר שתועד לכאורה מציע לאחיינית אוליגרך רוסי חוזים ממשלתיים תמורת תמיכה כספית במפלגתו. הסערה הובילה לאי-ודאות לגבי עתידה של הממשלה. שטראכה: "ביצעו בי התנקשות פוליטית"

18.05.2019, 14:39 | ynet
רויטרס: מנהיג הימין הקיצוני באוסטריה, היינץ כריסטיאן שטראכה, הודיע היום (שבת) כי הוא מתפטר מתפקידו כסגן הקנצלר. שטראכה התפטר לאחר שנחשפו צילומים שבהם הוא נראה לכאורה מציע לאשת עסקים רוסייה חוזים ממשלתיים תמורת תמיכה כספית במפלגתו.

קראו עוד בכלכליסט

במסיבת עיתונאים שכינס שטראכה הוא אמר כי קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ קיבל את התפטרותו, וכי שר התחבורה נורברט הופר ימלא את מקומו. הסערה בעקבות חשיפת הצילומים הובילה לאי-ודאות לגבי עתידה של ממשלת אוסטריה, מאחר שמפלגת החירות של שטראכה שותפה לקואליציה בראשות קורץ.

הצילומים שהובילו להתפטרותו של שטראכה פורסמו אתמול בעיתונים הגרמניים "דר שפיגל" ו"זידדויטשה צייטונג". בצילומים הוא נראה משוחח לפני הבחירות ב-2017 עם אישה שהציגה את עצמה כאחייניתו של אוליגרך רוסי, ולכאורה דן עימה בעסקה המושחתת. לא ברור מי יזם את אותה פגישה - וגם מי תיעד אותה בחשאי.

מימין: היינץ כריסטיאן שטראכה עם הקנצלר סבסטיאן קורץ, צילום: רויטרס מימין: היינץ כריסטיאן שטראכה עם הקנצלר סבסטיאן קורץ | צילום: רויטרס מימין: היינץ כריסטיאן שטראכה עם הקנצלר סבסטיאן קורץ, צילום: רויטרס

במסיבת העיתונאים אמר שטראכה כי הוא נפל קורבן ל"התנקשות פוליטית" בלתי-חוקית. עם זאת, הוא הוסיף כי התנהגותו באירוע שתועד הייתה "מטופשת ושגויה".

גורמים בכירים בקואליציה באוסטריה אמרו עוד לפני הודעתו של שטראכה על ההתפטרות כי הקנצלר קורץ "שולל את האפשרות שימשיך לעבוד עם שטראכה". קורץ עצמו צפוי למסור הצהרה בהמשך היום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות