אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת המכירה של רימונים נווה אטי"ב לרשת דן מלונות בסימן שאלה

עסקת המכירה של רימונים נווה אטי"ב לרשת דן מלונות בסימן שאלה

המוכרת, מלונות הכשרה, מדווחת על מגעים עם גורמים נוספים על עסקה אפשרית. במקביל נדחה בשלושה חודשים הדד ליין למימוש האופציה המחייבת את ביצוע ההסכם מול דן מלונות, עד ל-19 באוגוסט; אם העסקה כן תושלם מול דן, תשלם הרשת להכשרה 17.7 מיליון שקל

19.05.2019, 12:31 | מיקי גרינפלד

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

עסקת מלון נווה אטי"ב בסימן שאלה: לפי דיווחים שמוציאים היום (א') מלונות הכשרה היישוב, הבעלים של המלון, והרוכשת המיועדת קבוצת דן מלונות, לא ברור אם הצדדים יוציאו לפועל את העסקה המתוכננת - בין היתר לנוכח העובדה שגורמים נוספים נכנסו לתמונת הרכישה שעל הפרק. 

קראו עוד בכלכליסט

בחודש פברואר השנה הושלמה העסקה המרכזית בין רשת מלונות דן להכשרה, במסגרתהרכשה רשת דן את המלונות המובילים של רשת רימונים: רימונים אילת (נפטון) נמכר עבור 110 מיליון שקל, רימון צפת תמורת 33.7 מיליון שקל ומלון המעיין בנצרת תמורת 63.6 מיליון שקל (ובסך הכול 207.3 מיליון שקל).

שלוש העסקאות האמורות המרכזיות הושלמו בינתיים, האחרונה שבהן, של רכישת רימונים אילת, יצאה לפועל ב-14 במאי (המעיין נצרת ורימון צפת הושלמו בחודש מרץ).

במסגרת ההסכמים שדווחו, חתמו הצדדים גם על הסכם המסדיר מכירה של רימונים נווה אטי"ב, המלון האחרון ברשת רימונים (ביישוב הממוקם למרגלות רכס החרמון). לפי ההסכם, למלונות הכשרה ניתנה אופציית מכר (PUT) לשלושה חודשים, לחייב את מלונות דן לרכוש את המלון שלה בנווה אטי"ב. לפי תנאי האופציה, הכשרה תקבל סכום נוסף של 17.7 מיליון שקל ממלונות דן עם השלמת העסקה. 

האופציה אמורה היתה לפוג השבוע, שלושה חודשים ממועד חתימת ההסכם כאמור, אך היום מדווחות שתי החברות בהודעה משותפת על הארכת התקופה עד ל-19 באוגוסט 2019, כלומר בשלושה חודשים נוספים (לפי תנאי ההסכם המקורי).

בה בעת, בדיווח נוסף שמוציאה הכשרה בנפרד, היא מוסיפה כי היא מקיימת מגעים על ביצוע עסקת המכירה של המלון בנווה אטיב גם עם צדדים אחרים, לצד המשך ההתנהלות מול רשת דן: "כן מעדכנת החברה כי מוטלים מנהלת, במקביל, משאים עם גורמים נוספים בנוגע למכירת מלון רימונים נווה אטי"ב", נאמר בהודעה (מוטלים היא חברה בבעלות מלאה של מלונות הכשרה). הכשרה מוסיפה, כנהוג בדיווחים מסוג זה, ש"אין כל וודאות כי הסכם האופציה והמשאים ומתנים האמורים ישתכללו לכדי הסכם מחייב בקשר למכירת המלון".

רימונים נווה אטי"ב רימונים נווה אטי"ב רימונים נווה אטי"ב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות