אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת בסר תבנה 308 דירות ליד מחנה יהודה הדמיה: 3d vision

בלעדי לכלכליסט

קבוצת בסר תבנה 308 דירות ליד מחנה יהודה

מארגנת קבוצות הרכישה רכשה אופציה להקמת שני מגדלי מגורים בני 30 קומות ומלון בשטח מתחם עץ חיים בירושלים. על הקרקע תשלם בסר 350 מיליון שקל

20.05.2019, 08:15 | דותן לוי

קבוצת בסר, מארגנת קבוצות הרכישה, רכשה לאחרונה אופציה של חצי שנה להקמת שני מגדלי מגורים ומלון במרכז ירושלים, כך נודע ל"כלכליסט". העסקה נחתמה בנוגע למתחם עץ חיים, ליד בניין כלל ובסמיכות לשוק מחנה יהודה.

קראו עוד בכלכליסט

המתחם משתרע על 6.2 דונם, בין שוק מחנה יהודה לרחובות יפו, אגריפס וכי"ח, וניתן להקים בו שני מגדלים בני 30 קומות למגורים ו־308 דירות, כולל שישה מפלסי חניה תת־קרקעית. כמו כן יוקם שם מלון, שיתנשא לגובה של 8 קומות ויכלול 170 חדרים. התוכנית למתחם, שכוללת גם שימור של גן ילדים היסטורי, קודמה על ידי בעלי הקרקע: קבוצת אנשי עסקים, בראשות עמיר בירם, לשעבר מנכ"ל בריטיש ישראל.

עבור הקרקע תשלם הקבוצה 350 מיליון שקל. המלון יישאר בידי בעלי הקרקע, וינוהל על ידי רשת פתאל תחת מותג מלונות העסקים של הרשת, ניקס (NYX). העלות הכוללת של הפרויקט במתחם עץ חיים צפויה לעמוד על 800 מיליון שקל. לפי בסר, היא נמצאת בימים אלה בהכנות להגשת הבקשה להיתר, ולהערכתה הבנייה תחל ברבעון הראשון של 2020 והיא צפויה להימשך כארבע שנים. לפי בסר, עוד טרם תחילת השיווק היא כבר מכרה כ־140 דירות.

הדמיית הפרויקט. שליש מהדירות יהיו בנות שני חדרים, הדמיה:  3d vision הדמיית הפרויקט. שליש מהדירות יהיו בנות שני חדרים | הדמיה: 3d vision הדמיית הפרויקט. שליש מהדירות יהיו בנות שני חדרים, הדמיה:  3d vision

בסמוך למתחם זה, נמצא מתחם כי"ח, גם הוא באותה בעלות. בין בסר ובעלי הקרקע הושגו הבנות שלפיהן בשלב השני יחתמו על הסכם דומה גם עבור מתחם כי"ח. במתחם זה קיים מבנה לשימור בשם בית אליאנס, שבו נמצא המבנה ההיסטורי של ישיבת עץ חיים, שנבנה ב־1908 ומיועד לשימור. גם שם מתוכנן בית מלון ושני מגדלי מגורים בני 280 דירות, ובימים אלה מקודמת תוכנית הבנייה שלהם.

הפרויקט במתחם עץ החיים מאפיין את מגמת הבנייה לגובה במרכז ירושלים לאורך הרחובות יפו, המלך ג'ורג' ואגריפס, תוך הקפדה על תמהיל דירות קטנות, שיקרוץ לאוכלוסיות צעירות ויצרניות, ולא ישמש למגורי יוקרה לתושבי חוץ. בעבר כבר אושרה תוכנית בנייה למתחם לשני מגדלים עם 260 דירות, אך בהתאם למדיניות העירייה לקידום דירות קטנות במרכז העיר, החליטו היזמים לפעול להוצאת תב"ע חדשה שתאפשר לצופף את הדירות בפרויקט ולהגדיל את מספרן. על פי התכנון החדש, 30% מהדירות שאושרו יהיו בני 2 חדרים בשטח של 45 מ"ר, והיתר יתחלק בין דירות 3 חדרים בשטח של כ־75 מ"ר ודירות 4 חדרים בשטח של 90 מ"ר. בקומות העליונות ייבנו דירות פנטאהוז. על פי הערכות החברה, שצפויה להתחיל בשיווק בימים הקרובים, דירות 2 חדרים יימכרו במחירים של החל ב־1.66 מיליון שקל, דירת 3 חדרים ב־2.4 מיליון שקל, ודירות הפנטאהוז במחירים שיתחילו ב־8.5 מיליון שקל

נחשון קיויתי, צילום: אוראל כהן נחשון קיויתי | צילום: אוראל כהן נחשון קיויתי, צילום: אוראל כהן

הפרויקט מתוכנן על ידי האדריכל היהודי אמריקאי איאן ביידר, בשיתוף האדריכל הישראלי מוטי כסיף, שתכנן עבור בסר גם את מגדלי אלון בתל אביב, והוא ייבנה בשילוב של אבן וזכוכית.

נחשון קיויתי, מבעלי קבוצת בסר, אמר על הפרויקט: "זה אחד המתחמים העירוניים הכי מבוקשים בישראל. כבר כמה שנים שמתחם שוק מחנה יהודה ממצב את עצמו כאחד העוגנים המרכזיים של העיר, והוא מתאפיין בייחודיות שמושכת אליה תושבים מהעיר ומחוץ לה וכמובן תיירים מכל העולם. המתחם צמוד לשוק ונהנה גם מהקרבה לעיר העתיקה".

את קבוצת בסר מייצגים משרד עורכי הדין מקוב נוף הוברמן ושות'; את בעלי הקרקע ייצגו משרדי עורכי הדין שיף נוימן ושות', אברמזון ושות' ואגמון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות