אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הבורסה השעה שלושה חברי ועד צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל הבורסה השעה שלושה חברי ועד

לדברי איתי בן זאב, השלושה, אורן לרנאו, יוסי בן סימון ורבקוש שדה, "שלחו מכתב לרשימת תפוצה של כל חברי הבורסה מתוך מאגר מידע שנועד אך ורק להודעות רשמיות של הבורסה"

20.05.2019, 08:03 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בצעד חסר תקדים השעה אתמול (א') מנכ"ל בורסת תל אביב איתי בן זאב את שלושת חברי ועד העובדים של הבורסה עד להודעה חדשה.

קראו עוד בכלכליסט

המושעים הם אורן לרנאו, יוסי בן סימון ורבקוש שדה. ההודעה הועברה אתמול לשלושת חברי הוועד, שנמצא בסכסוך מתמשך עם הנהלת הבורסה, לאחר שובו של בן זאב מאוסטרליה.

בן זאב מאשים את השלושה בשימוש לרעה במאגרי מידע, בכך ש"שלחו מכתב לרשימת תפוצה של כל חברי הבורסה מתוך מאגר מידע שנועד, כמובן, אך ורק להודעות רשמיות של הבורסה".

איתי בן זאב, צילום: בלומברג איתי בן זאב | צילום: בלומברג איתי בן זאב, צילום: בלומברג

חברי הוועד היו המומים מהצעד שנקט בן זאב ופנו להסתדרות כדי לקבל הנחיות פעולה.

הסכסוך בין בן זאב לוועד נדון זה כמה חודשים בבית המשפט, שכן בן זאב מנסה להקטין את התלות של הבורסה בעובדיה באמצעות הוצאת חלק מהעבודות למיקור חוץ. בוועד טוענים כי מדובר בצעד המנוגד להסכם העבודה. סיבה נוספת לסכסוך בין העובדים להנהלה היא היקף המענקים שהעובדים יקבלו בעקבות מכירת נתח מהבורסה למשקיעים זרים. המאבק בין בן זאב לחברי הוועד נהפך לאישי כמעט, והמנכ"ל מנע מתן הלוואה לשני חברי ועד שביקשו זאת.

בוועד טוענים שהמהלך של בן זאב מגיע בעקבות מכתב ששלחו ראשי הוועד לרשות ני"ע, שבו טענו כי בניגוד לטענות מנכ"ל הבורסה, הוועד אינו משבית את הבורסה. לדבריהם זו ההנהלה שהחליטה לצמצם את מספר העובדים במשמרות ערב ולילה, וזו ההחלטה שפוגעת בשירות לחברי הבורסה. הנהלת הבורסה הורידה את מספר המפעילים בהדרגה משלושה לאחד במשמרת והוועד טוען שהדבר פוגע בשירות (לטענתם, מאחר שאם אותו מפעיל לא מגיע למשמרת לא ניתן לפרסם לחברי הבורסה את תוצאות המסחר באותו יום).הוועד טוען עוד כי בסך הכול התריע בפני הרשות על בעיה קיימת.

הבוקר נמנעה הכניסה לבורסה של שלושת חברי הוועד כשכרטיסי הכניסה שלהם לבניין נחסמו. ההסתדרות שיגרה מכתב לבן זאב שבו הודיעה כי מדובר בעליית מדרגה מסוכנת מבחינתה שתביא להחרפת הסכסוך. עובדי הבורסה מכנסים היום אסיפות עובדים החל מהשעה 9:00.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות