אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך 3 חודשים: מעל 1.1 מיליארד שקל נמחקו מחברות הקנאביס צילום: אי פי איי, עמית שעל, יוסי זליגר

בתוך 3 חודשים: מעל 1.1 מיליארד שקל נמחקו מחברות הקנאביס

אינטרקיור, שהגיעה במרץ לשווי שיא של 1.27 מיליארד שקל, מחקה 438 מיליון שקל משוויה. הפרזנטורים של החברות - פוליטיקאים וגנרלים לשעבר - איבדו כ־25 מיליון שקל על הנייר

20.05.2019, 14:27 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שמונה החברות המובילות את תחום הקנאביס הרפואי בבורסה בתל אביב מחקו 1.1 מיליארד שקל בשלושת החודשים האחרונים, כך שכיום הן שוות יחד 1.7 מיליארד שקל. בעקבות כך, השווי על הנייר של המניות והאופציות של ארבעת הבכירים המזוהים עם התחום - אהוד ברק, אהוד אולמרט, יוחנן דנינו ועידו נחושתן, שמכהנים בתפקידים בכירים בחברות קנאביס - ירד בכ-25 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

את הסכום הגבוה ביותר איבדה חברת אינטרקיור, שב־17 במרץ השנה הגיעה לשווי 1.27 מיליארד שקל ואת יום המסחר אתמול סיימה בשווי 837.6 מיליון שקל, ואיבדה 438.4 מיליון שקל משוויה, ובאחוזים 34.3%.

יו"ר אינטרקיור וקנדוק פארמה אהוד ברק, המחזיק באופציות ל־3.68% ממניות החברה, שחלקן כבר ניתנות למימוש, איבד על הנייר כ־16.3 מיליון שקל מאז נקודת השיא ועד ההגעה לשווי החברה הנוכחי.

כשליש מכך איבד על הנייר יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה, המחזיק ב־1.45% ממניות החברה ובאופציות שיבשילו ל־2.89% מניות נוספות. ערכן של אלו ירד בכ־5.6 מיליון שקל, לאחר שהחברה הגיעה לשווי שיא של 350.2 מיליון שקל ב־10 בפברואר השנה וסיימה את יום המסחר האחרון בשווי 220.2 מיליון שקל.

אהוד אולמרט הספיק לאבד על הנייר כ־1.4 מיליון שקל בתוך חודש כתוצאה מירידת שווי האופציות שברשותו (3.7% ממניות חברת יו ניבו שבה הוא משקיע ולה היא מייעץ), ועידו נחושתן, שברשותו 2.66% ממניות קנאשור שבראשות הדירקטוריון שלה הוא עומד, איבד על הנייר 1.47 מיליון שקל בירידות האחרונות.

חברת הרודיום, שאתמול אושר המיזוג בינה לבין חברת הקנאביס פנאקסיה ישראל, חתכה 62.4% משווייה בבורסה מאז הגיעה לנקודת השיא שלה ב־11 בפברואר השנה, עת נסחרה בשווי 181.5 מיליון שקל, בעוד את יום המסחר האחרון סיימה בשווי 70.2 מיליון שקל.

אורי וייס, מנכ"ל חברת הקנאביס אינטליקנה הציבורית, שבנקודת השיא שלה הגיעה לשווי 370.8 מיליון שקל וסיימה את יום המסחר האחרון בשווי 175.2 מיליון שקל, אמר ל"כלכליסט" כי "אף שקשה לצפות את התנודתיות בשווקים הפיננסיים, בשוק הריאלי אנו עדים להתבססות ענף הקנאביס הרפואי כשוק עולמי משמעותי. התחום, הן בעולם והן בישראל, מונע מתהליכי אסדרה חדשים ופותח בפנינו הזדמנויות חדשות כל הזמן, ואנו משוכנעים שערכה הכלכלי של פעילות החברה, המגדלת קנאביס רפואי בחווה קיימת, מקימה חווה נוספת, והחלה בפעילות בתאילנד ואירופה, יבוא לידי ביטוי גם בשווי הבורסאי של החברה".

מימין: אהוד ברק ואהוד אולמרט, צילום: אי פי איי, עמית שעל, יוסי זליגר מימין: אהוד ברק ואהוד אולמרט | צילום: אי פי איי, עמית שעל, יוסי זליגר מימין: אהוד ברק ואהוד אולמרט, צילום: אי פי איי, עמית שעל, יוסי זליגר

גולן ביטון, מנכ"ל חברת הקנאביס יו ניבו, שבנקודת השיא שלה נסחרה בבורסה בתל אביב בשווי 159.2 מיליון שקל ואיבדה 23.7% משווייה מאז (האובדן הנמוך מבין חברות הקנאביס המובילות), עת סיימה את יום המסחר האחרון בשווי 121.6 מיליון שקל, אמר ל"כלכליסט" כי "החברה זוכה לאמון המשקיעים, ואנו מאמינים כי המעבר הקרוב לייצור מסחרי יוביל ליצירת ערך משמעותי לבעלי המניות שלנו".

ההודעה של יעקב ליצמן, סגן שר הבריאות, מסוף השבוע האחרון, שלפיה בכוונתו לפעול להוצאת הקנאביס הרפואי, בהתוויות רפואיות מסוימות, מפקודת הסמים, עודדה את החברות, שמקוות כי ההודעה תסייע להן להחזיר חלק מהערך שאבד להן לאחרונה בבורסה. בנוסף, החברות בטוחות כי לאחר החלת היצוא יוכלו להתחיל לייצר הכנסות שיסייעו להן להציף ערך למשקיעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות