אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים - מועמדי הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה צילום: הטכניון, יח"צ

מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים - מועמדי הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה

אנגלמן מונה בינואר 2018 לתפקיד מנכ"ל המל"ג; עו"ד רוזנבוים היא בעלת משרד לעריכת דין בת"א. בתוך כך, ראש הממשלה נפגש אתמול עם ראש רשות האוכלוסין, פרופ' שלמה מור יוסף, והציע לו את התפקיד. מועמד האופוזיציה: אלוף במיל' גיורא רום

20.05.2019, 14:31 | צבי זרחיה

הקואליציה צפויה להמליץ על עו"ד מיכל רוזנבוים ומתניהו אנגלמן לתפקיד מבקר המדינה. המועמדים יכולים להציג את מועמדות לתפקיד עד הלילה (ב') בחצות, עם חתימות של 10 ח"כים לכל מועמד.

אנגלמן מונה בינואר 2018 על ידי שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט לתפקיד מנכ"ל המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והוות"ת (ועדה לתכנון ולתיקצוב). קודם לכן שימש כמנכ"ל ומשנה לנשיא הטכניון. הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה וחשבונאות, ובעל תואר שני בהצטיינות במינהל העסקים - שניהם באוניברסיטה העברית.

קראו עוד בכלכליסט

מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים, צילום: הטכניון, יח"צ מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים | צילום: הטכניון, יח"צ מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים, צילום: הטכניון, יח"צ

נתניהו נפגש שלשום עם עו"ד מיכל רוזנבוים, עליה המליץ לתפקיד יו"ר מפלגת יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן. רוזנבוים היא בעלת משרד עריכת דין בתל אביב המתחמה בתחומי משפט ציבורי ומסחרי. לרוזנבוים תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני בהצטיינות במשפט מסחרי מאוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם אוניברסיטת ברקלי בארצות הברית ותואר שני בהתמחות בנדל"ן ממכללת נתניה; היא כיהנה בעבר בתפקידים בכירים במגזר הציבורי, בין היתר כמנהלת היחידה לחיוב אישי במשרד הפנים וכמנהלת מחלקת פירוקים ברשם העמותות. עו"ד רוזנבוים משמשת כיועצת המשפטית לאיגוד התאגידים העירוניים, המאגד עשרות חברות כלכליות ועמותות עירוניות.

בכנסת אומרים כי נתניהו נפגש עם רוזנבוים לבקשת ליצמן, וכי היא נתמכת על ידי גורמים בש"ס. בכירים במפלגה אמרו כי לא תציג מועמד משלה ותתמוך במועמד שיוצג על ידי נתניהו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול גם עם ראש רשות האוכלוסין, פרופ' שלמה מור יוסף, והציע לו את התפקיד. מור יוסף הבטיח לשקול את הפנייה.

  

בתוך כך, יו"ר מפלגת כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הודיע היום כי מועמד האופוזיציה לתפקיד מבקר המדינה הוא אלוף במיל' גיורא רום. רום שימש בעבר כיו"ר רשות התעופה האזרחית.

בעוד 13 יום, ב-3 ביוני 2019, תבחר מליאת הכנסת בהליך בחירה חשאי את מבקר המדינה הבא. הלילה (ב') בחצות תסתיים התקופה עליה הודיע יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, כאפשרית להצגת מועמדים לתפקיד. המבקר החדש יכנס לתפקידו ב-4 ביולי 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות