אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות דליפת הגז: איום בהשבתה על מפעל דור כימיקלים צילום: המשרד להגנת הסביבה

בעקבות דליפת הגז: איום בהשבתה על מפעל דור כימיקלים

אנשי המשרד להגנת הסביבה פשטו על המפעל הממוקם במפרץ חיפה, ותפסו מסמכים הקשורים לאירוע דליפת הגז אתמול; ראשת העיר עינת קליש-רותם חתמה על הזמנה לשימוע לבעלי המפעל, עם חשש לשלילת רישיון העסק

20.05.2019, 14:54 | ליאור גוטמן

עיריית חיפה והמשרד להגנת הסביבה מנסים להצר בו זמנית את העבודות של מפעל דור כימיקלים: אנשי המשרד הודיעו היום (ב') על "פשיטה" בתחומי המפעל שממוקם במפרץ חיפה. הדבר בוצע בשיתוף המשטרה הירוקה במשרד וצוותי מחוז חיפה.

קראו עוד בכלכליסט

איזור דליפת הגז בחיפה, אתמול, צילום: המשרד להגנת הסביבה איזור דליפת הגז בחיפה, אתמול | צילום: המשרד להגנת הסביבה איזור דליפת הגז בחיפה, אתמול, צילום: המשרד להגנת הסביבה

במהלך הפשיטה נתפסו "מסמכים הקשורים לאירוע דליפת הגז הדליק בצנרת C4, שמוליכה את הגז ממפעל דור כימיקלים אל תשלובת בתי זיקוק (בז"ן)". כזכור, במהלך סוף השבוע האחרון נחסמו כבישים באזור המפרץ בשל תלונות תושבים על ריח חריף. בדיקה במקום גילתה דליפה של גז שמקורו, כך נטען, במפעל דור כימיקלים.

במשרד להגנת הסביבה מחדדים כי "המסמכים שנתפסו רלוונטיים לאירוע החמור מסוף השבוע ולנסיבות התרחשותו", ומסכמים בכך שאסרו על השימוש בצנרת של דור כימיקלים "גם אם הדבר כרוך בהשבתת המפעל כולו".

גם ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם מנסה לטפל במפעל, וחתמה אתמול בלילה על הזמנה לשימוע לבעליו, עם חשש לשלילת רישיון העסק. במכתב של קליש-רותם נטען שהאירוע שנרשם במהלך סוף השבוע סיכן לכאורה את הציבור, והוא השני שנרשם במקום במהלך 18 החודשים האחרונים.השימוע יתקיים היום אחה"צ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות