אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלף לרשת: הפיקסל 4 XL, טלפון העילית הבא של גוגל צילום: phonearena

דלף לרשת: הפיקסל 4 XL, טלפון העילית הבא של גוגל

לטלפון יש מסך ובו מוטמעת מצלמת סלפי במבנה זהה לשל ה-S10 פלוס מבית סמסונג, ושוליים רגישים ללחיצה. כמו כן, ויתרה בו גוגל על הכפתורים הפיזיים כולם. האם הוא זה שיהפוך את סדרת פיקסל לשם נרדף לחדשנות במובייל?

20.05.2019, 17:02 | רפאל קאהאן

נחשפו פרטים חדשים אודות הפיקסל 4 XL - סמארטפון העילית שמפתחת גוגל וצפוי להיחשף בעוד כארבעה חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

דיווח של Phonearena, שנשען על מידע של ג'ון פרוסר - מדליף שחשף בעבר מפרטים מדויקים של מכשירי הפיקסל 3 והגוגל האב - שופך אור על הטלפון המתקדם. בין השאר, יקבל מסך שמכסה את כל חזיתו, ומצלמת סלפי כפולה שתותקן בחריר סגלגל בפינה העליונה - עיצוב זהה לשל הגלקסי S10 פלוס מבית סמסונג. לדגם פיקסל 4 הסטנדרטי, הקטן יותר, תהיה מצלמת סלפי בודדת, בחריר עגול.

פיקסל 4, צילום: phonearena פיקסל 4 | צילום: phonearena פיקסל 4, צילום: phonearena

גוגל בחרה להשתמש רק בלחצנים וירטואליים, ללא כפתורים פיזיים. הגוף יהיה רגיש ללחיצה כמו בדגמים קודמים, כך שסחיטת הטלפון ביד תוכל להפעיל יישומים - אך הפעם תשחק כנראה חלק משמעותי יותר בממשק הטלפון, שכן דפנות הפיקסל 4 יהיו רגישות למגע לכל אורכן.

תצורה זהה לשל מכשירי סמסונג. פיקסל 4 ופיקסל 4 XL, צילום: phonearena תצורה זהה לשל מכשירי סמסונג. פיקסל 4 ופיקסל 4 XL | צילום: phonearena תצורה זהה לשל מכשירי סמסונג. פיקסל 4 ופיקסל 4 XL, צילום: phonearena

בניגוד לדגמים הקודמים, הפעם תזכה המצלמה הראשית בשני חיישנים, ושילוב של עדשה סטנדרטית ועדשה רחבה. למעט היעדר הכפתורים, הקו העיצובי צפוי להישמר, עם דגמים בשני צבעים וגוף זכוכית. מתחת למכסה המנוע יפעל מעבד הסנאפדרגון 855 החזק של קוואלקום, עם זיכרון פעולה של שישה גיגה-בייט ומרחב אחסון שצפוי להתחיל ב-128 גיגה-בייט.

גוגל הציגה לאחרונה את הפיקסל 3a, גרסה מוזלת למכשירי העילית שלה, שמהווה תחרות מעניינת למכשירי שוק הביניים למיניהם. ואולם, בשוק הפרימיום יש לה פערים גדולים להשלים: למעט ביצועי הצילום המצוינים, למכשירי סדרה 3 של הפיקסל לא היה מה להציג בתחרות מול מכשירי סמסונג, וואווי, אפל והאחרות. בשלב זה לא ידוע עד כמה מהפכני יהיה הפיקסל 4, וכנראה שהחידושים הבולטים בו יהיו בתחום התוכנה - אך גם ברמה העיצובית אפשר לראות בו יישור קו, שיצדיק את המחיר הגבוה של מכשירי הסדרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות