אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
150 מעובדי אינטל בישראל עומדים בפני סכנת פיטורים צילום: בלומברג

150 מעובדי אינטל בישראל עומדים בפני סכנת פיטורים

מדובר בחלק מ-2000 עובדי אינטל בעולם שעלולים לאבד את מקום עבודתם מכיוון שהתמחותם היא בתחום המודמים לדור 5 בטלפונים החכמים - זאת בעקבות הודעתו של מנכ"ל החברה העולמית בוב סוואן כי החברה תצא לחלוטין מהתחום

21.05.2019, 08:35 | מאיר אורבך

150 מעובדי אינטל בישראל, המתמחים בתחום המודמים לדור 5 בטלפונים החכמים, עומדים בפני סכנת פיטורים. זאת לאור הודעתו של מנכ"ל אינטל החדש בוב סוואן באפריל, כי החברה תצא לחלוטין מהתחום. כתוצאה מההחלטה אלפים מעובדי החברה בעולם נמצאים בסכנת פיטורים, ובהם גם העובדים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

בפני אינטל עומדות כיום מספר אפשרויות פעולה. הראשונה שבהן היא למכור את כל חטיבת המודמים המיועדים לדור 5 - לרבות אלפי עובדיה והטכנולוגיה - לחברה אחרת, אלא שזו אופציה בעייתית מבחינת החברה משום שהיא תחזק את אחת ממתחרותיה.

בהודעת הסגירה אמר סוואן כי "אין נתיב ברור לרווחיות בתחום זה" , צילום: intel בהודעת הסגירה אמר סוואן כי "אין נתיב ברור לרווחיות בתחום זה" | צילום: intel בהודעת הסגירה אמר סוואן כי "אין נתיב ברור לרווחיות בתחום זה" , צילום: intel

אפשרויות אחרות הן סגירת החטיבה ופיטורים המוניים, או סגירת הפעילות תוך ניסיון לשלב מספר רב ככל הניתן של עובדים בתפקידים אחרים בחברה.

המהנדסים בישראל נחשבים למהנדסים מהשורה הראשונה, ומבוקשים על ידי מרכזי פיתוח וחברות סטארט־אפ כך שההערכה היא שאינטל תנסה להמנע מלפטר את כולם. מנגד, אינטל אינה יכולה להרשות לעצמה להעסיק עובדים מיותרים כך שלא יהיה מנוס מפיטורים.

בהודעת הסגירה אמר סוואן כי "אין נתיב ברור לרווחיות בתחום זה" ובכך הבהיר כי אינטל מעדיפה להתמקד רק בתחומים בהם היא חשה שהיא יכולה ליצור שוק משמעותי, ונמנעת מכניסה לתחומים שאינה מזהה בהם הצלחה מיידית. אם זאת אינטל תמשיך לפתח שבבים ומערכות אחרות המיועדים לדור 5.

מאינטל נמסר "במכתב שפרסם מנכ"ל החברה בוב סוואן ב־16 באפריל, הוא הודיע כי אינטל תצא מעסקי מודמים דור 5 בסמארטפונים ותמקד את פעילות הפיתוח שלה בהזדמנויות אחרות מעולמות הדאטה. פעילות דור 5, וכן פעילויות תקשורת אלחוטית אחרות כגון וויפיי ובלוטות' ממשיכות להיות חשובות.

"שינויים בהייטק וביטולי פרויקטים הם דבר שבשגרה. אינטל תדע לטפל בצורה מקצועית והוגנת בכל עובדיה, וכבעבר תשים דגש על מציאת התפקידים הנכונים והמאתגרים במכלול הפעילויות השונות של אינטל בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות