אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: נתניהו נסוג מתמיכתו במיכל רוזנבוים לתפקיד המבקר; מתניהו אנגלמן יהיה מועמדו היחיד צילום: הטכניון

ברגע האחרון: נתניהו נסוג מתמיכתו במיכל רוזנבוים לתפקיד המבקר; מתניהו אנגלמן יהיה מועמדו היחיד

רגע לפני סגירת הרשימות החליט רה"מ לוותר על מועמדותה של עו"ד מיכל רוזנבוים לתפקיד מבקר המדינה - והקואליציה תגיש את מתניהו אנגלמן כמועמד יחיד לתפקיד. הוא יתמודד מול אלוף (מיל') גיורא רום, המועמד של האופוזיציה

20.05.2019, 23:43 | צבי זרחיה

דרמה בכנסת: רגע לפני הגשת רשימת המועמדים לתפקיד מבקר המדנה למזכירות הכנסת, נסוג ראש הממשלה בנימין נתניהו מתמיכתו באחת המועמדות שלו לתפקיד, עו"ד מיכל רוזנבוים.

במקום זאת, החליט נתניהו להציב לתפקיד מועמד יחיד מטעם הקואליציה - מתניהו אנגלמן, וזאת בניגוד לכוונתו המקורית להציג אותו יחד עם מועמדותה של עו"ד רוזנבוים.

מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים. היא נותרה בחוץ, צילום: הטכניון, יח"צ מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים. היא נותרה בחוץ | צילום: הטכניון, יח"צ מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים. היא נותרה בחוץ, צילום: הטכניון, יח"צ

גורמים ביהדות התורה טוענים כי נתניהו התחרט ברגע האחרון על תמיכתו בעו"ד מיכל רוזנבוים והודיע שלא יתמוך בה לאחר שבנו יאיר נתניהו התווכח עם עו"ד אלדד יניב שאמר שהיא חברה שלו. יניב כתב ביו היתר ש"רוזנבוים שהיא חברה היא מועמדת של בלפור למבקרת המדינה". משפחת נתניהו אמרה כי מדובר בקשקוש. גורמים אחרים טענו כי לא מן הנמנע שהעובדה שבעבר היתה שותפה במשרד עורך דין של מי שהיה שותפו של סער- עו"ד אילן שרקון - פגעה במינויה.  

מול אנגלמן יתמודד המועמד של האופוזיציה לתפקיד, אלוף (מיל') גיורא רום - מי ששימש בעבר כיו"ר רשות התעופה האזרחית.

גורמים בכנסת אומרים כי מלכתחילה נתניהו לא התלהב יתר על המידה ממועמדותה של רוזנבוים, אבל נעתר ללחציו של סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן.

נתניהו הודיע בצהריים כי שני המועמדים של הקואליציה לתפקיד יהיו רוזנבוים ואנגלמן. אבל, מאחר שדרוש רוב של 61 חברי כנסת למועמד הזוכה, סוכם בקואליציה שלאחר כינון הממשלה יוחלט באיזה מועמד תתמוך הקואליציה.

חרף זאת, גורמים בכנסת אומרים כי נתניהו הבין שייתכן שעם שני מועמדים הוא עלול להפסיד את הקרב למועמד האופוזיציה גיורא רום, הגם שלא היה בטוח שהוא מעוניין ברוזנבוים לתפקיד ועל כן הוחלט לסגת ממועמדותה.

נתניהו פגש את רוזנבוים ביום ראשון וגם את פרופ' שלמה בר יוסף, ראש רשות האוכלוסין. מועמדותו של בר יוסף ירדה בין היתר בעקבות התנגדות של שר הפנים אריה דרעי שיעזוב את תפקידו, ועל כן מיהר נתניהו והעלה את מועמדותו של אנגלמן.

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם עו״ד רוזנבוים והביע הערכה רבה על החלטתה שלא להגיש את מועמדותה לאור צרכי הקואליציה להתגייסות בעד מועמד אחד לתפקיד מבקר המדינה.

אנגלמן מונה בינואר 2018 על ידי שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט לתפקיד מנכ"ל המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והוות"ת (ועדה לתכנון ולתיקצוב). קודם לכן שימש כמנכ"ל ומשנה לנשיא הטכניון. הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה וחשבונאות, ובעל תואר שני בהצטיינות במינהל העסקים - שניהם באוניברסיטה העברית.

בעוד 13 יום, ב-3 ביוני 2019, תבחר מליאת הכנסת בהליך בחירה חשאי את מבקר המדינה הבא. המבקר החדש יכנס לתפקידו ב-4 ביולי 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות