אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תקל זמנית את ההגבלות שהטילה על וואווי צילום: רויטרס

ארה"ב תקל זמנית את ההגבלות שהטילה על וואווי

מטרת המהלך שייבחן מחדש ב-19 באוגוסט נועד למזער את ההפרעה ללקוחות האמריקאים של החברה. על פי משרד המסחר האמריקאי, יתאפשר לחברה להמשיך ולרכוש ציוד המיוצר בארה"ב על מנת לשמור על תחזוקת רשתות קיימות ולספק עדכוני תוכנה למכשירים הניידים

21.05.2019, 09:09 | שירות כלכליסט
הממשל האמריקאי הקל באופן זמני את ההגבלות שהטיל בשבוע שעבר על ענקית הטלקום הסינית וואווי, מהלך שמטרתו למזער את ההפרעה ללקוחות האמריקאים של החברה. על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, משרד המסחר האמריקאי יאפשר לוואווי להמשיך ולרכוש ציוד המיוצר בארה"ב על מנת לשמור על תחזוקת רשתות קיימות ולספק עדכוני תוכנה למכשירים הניידים. עם זאת, וואווי – יצרנית ציוד הטלקום הגדולה בעולם – עדיין אינה מורשית לרכוש ציוד אמריקאי ורכיבים ליייצור מוצרים חדשים. הממשל האמריקאי הטיל את ההגבלות על וואווי בטענה כי החברה מהווה איום לביטחון המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הצהרה שפרסם שר המסחר האמריקאי ווילבור רוס, ההקלות הזמניות נועדו לאפשר לספקיות התקשורת זמן להפסיק את התלות בציוד של וואווי. "בקצרה, הרישיון יאפשר למחזיקי טלפונים של וואווי ומפעילי רשתות האינטרנט להמשיך בפעילות", הוסיף.

חנות למוצרי וואווי , צילום: רויטרס חנות למוצרי וואווי | צילום: רויטרס חנות למוצרי וואווי , צילום: רויטרס

הרישיון יהיה בתוקף עד ה-19 באוגוסט, ולאחר מכן יבחנו במשרד המסחר האם להאריך אותו מעבר ל-90 הימים. "המטרה היא למנוע ממערכות האינטרנט המחשבים והטלפונים הסלולרים מלקרוס", הגיב קווין וולף, לשעבר בכיר במשרד המסחר. "זו לא כניעה, אלא עניין של תחזוקה שוטפת".

עם זאת, מייסד החברה רן זנגפאי אמר בתגובה כי למהלך כמעט ולא תהיה השפעה על החברה, שכן היא התכוננה לתרחיש מסוג זה. "הפעולות הנוכחיות של הממשל האמריקאי מזלזלות ביכולות שלנו", אמר בריאיון לטלוויזיה הסינית. לדבריו, המחלוקת של וואווי היא עם הממשל ולא עם החברות האמריקאיות. עוד הוסיף כי החברה מסוגלת לייצר בעצמה את השבבים שהיא רוכשת מארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ארה״ב צריכה את וואוי הרבה יותר משוואוי צריכה את ארה״ב
וואוי ממזמן לא חברה קטנה שנשענת על ציוד אמריקאי, החברה מכרה בשנת 2018 במעל ל 100 מיליארד דולר ! יש להם יכולת לייצר שבבים, מחשבים, תוכנות ולמעשה הכל לבד. אם האמריקאים יפסיקו למכור לוואוי הם רק יפסידו שווקים שילכו לספקים סינים ולוואוי עצמה. בתשתיות תקשורת ובתשתיות לדור 5 אין כיום מתחרים רציניים לוואוי - כך שמי שמחרים אותם פשוט ישאר הרחק מאחור. בטלפונים וואוי פיתחה בעצמה (הי-סיליקון היא חברת בת) מעבדים שעוקפים כיום את קוואלקום וסמסונג במבחני ביצועים (בנצ׳מרק) לוואוי יש גם מערכת הפעלה שלמה במגרה - סגירת אנדרואיד בפניה רק תתפתח את השוק לתחרות כשהסינים יצו ממנה מנצחים. טראפ ביריון אידיוט והאמריקאים ישלמו את המחיר !
ג׳וני  |  22.05.19