אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת המסעדות של ג'יימי אוליבר קורסת צילום: שאטרסטוק

רשת המסעדות של ג'יימי אוליבר קורסת

אימפריית המסעדות של השף העירום נכנסת להליכי פירוק. "אני רוצה להודות לכל העובדים והספקים שלנו שהשקיעו את הלב והנשמה בעסק הזה במשך למעלה מעשור", מסר אוליבר

21.05.2019, 14:56 | שירות כלכליסט
אימפריית המסעדות של ג'יימי אוליבר נכנסת להליכי פירוק, מהלך שעלול לסכן את מקום עבודתם של מעל אלף העובדים ברשתות.

החברה, שכוללת את 23 המסעדות ברשת האיטלקית של אוליבר, ג'יימי'ס איטליאן וכן את מסעדות פיפטין וברבקואה (Barbecoa), פנתה לפירמת רואי החשבון KPMG שתשמש כמפרקת.

קראו עוד בכלכליסט

מסעדה איטלקית של ג מסעדה איטלקית של ג'יימי אוליבר | צילום: שאטרסטוק מסעדה איטלקית של ג

"אני עצוב ביותר ממה שקרה ורוצה להודות לכל העובדים והספקים שלנו שהשקיעו את הלב והנשמה בעסק הזה במשך למעלה מעשור", מסר אוליבר בתגובה. "אני מודע לכך שזו סיטואציה קשה לכולם. אני רוצה גם להודות ללקוחות שנהנו ותמכו בנו בעשור האחרון. זה היה תענוג לשרת אתכם".

בחודשים האחרונים חיפשו בחברה אחר רוכשים פוטנציאלים, זאת על רקע התחרות הגוברת בסגמנט המסעדות היומיומיות בבריטניה.

הכניסה להליך פשיטת רגל מגיעה לאחר שהמכירות במסעדות האיטלקיות צנחו בשנה שעברה בקרוב ל-11% ל-101 מיליון ליש"ט. בחברה סגרו כבר 12 סניפים ופיטרו קרוב ל-600 עובדים. הרשת ניצלה בסופו של דבר מפשיטת רגל בעקבות הזרמה של 13 מיליון פאונד מכיסו האישי של אוליבר.

אוליבר, המכונה השף העירום, זכה לפרסום בזכות תוכנית הבישול שלו שעלתה לשידור ב-1997. מאז הוא בנה לעצמו אימפריה המבוססת על תכניות טלוויזיה, ספרי בישול ומסעדות, כשאת הרשת האיטלקית פתח ב-2008. אולם, העסקים שלו לא זכו תמיד להצלחה. ב-2015 הוא סגר את הסניף האחרון של רשת חנויות הבישול שלו, Recipease ושנתיים לאחר מכן את ארבע המסעדות האחרונות ברשת, Union Jacks. בנוסף, ב-2017 כתב העת שלו ג'יימי, הפסיק לצאת לאור לאחר עשר שנים.

האימפריה העסקית שלו דיווחה בשנה שעברה על הפסד של קרוב ל-20 מיליון פאונד, בעיקר בשל החולשה במסעדות שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות