אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואווי לא לבד: ממשלת ארה"ב מזהירה מפני שימוש ברחפני DJI, שליטת השוק צילום: שאטרסטוק

וואווי לא לבד: ממשלת ארה"ב מזהירה מפני שימוש ברחפני DJI, שליטת השוק

יצרנית הרחפנים המקצועיים הסינית היא בגדר איום ביטחוני פוטנציאלי מבחינת משרד הגנת המולדת בארה"ב, בשל הסכנה שתעביר מידע לממשלת סין. DJI, ששולטת ב-80% מהשוק האמריקאי ומוכרת ציוד גם לצבא ולסוכנויות אכיפה, הצהירה שמוצריה מאובטחים ונמצאים בפיקוח

21.05.2019, 17:14 | רפאל קאהאן

אחרי וואווי מגיע תורם של הרחפנים: משרד הגנת המולדת האמריקאי טען אמש (ב') שרחפנים מתוצרת סין הם בגדר איום ביטחוני.

קראו עוד בכלכליסט

לראייתו, הם אוספים מידע מהמשתמשים ושולחים אותו ליצרנים בסין - שבתורם, יכולים להעביר אותו לגורמים לא מורשים ואף לממשלת סין עצמה. האזהרה לא התייחסה לחברה ספציפית, אך החשודה המיידית היא DJI הסינית, יצרנית הרחפנים הגדולה בעולם ששולטת בכ-80% מהשוק האמריקאי.

רחפן של DJI, צילום: שאטרסטוק רחפן של DJI | צילום: שאטרסטוק רחפן של DJI, צילום: שאטרסטוק

משרד הגנת המולדת מסר שהוא רואה בחומרה כל ניסיון להוציא מחוץ לגבולות ארה"ב מידע ששייך לאמריקאים, במיוחד אם הוא מועבר לידי "מדינה בעלת משטר אוטוריטרי שמנגיש את המידע לשירותי הביון שלו". השימוש ברחפני DJI נרחב מאוד בארצות הברית, בין השאר בידי גורמי ממשל כסוכנויות משטרה, ביון, ביטחון ועוד. למשל, צבא ארה"ב עצמו מפעיל רחפנים שכאלה.

DJI מסרה בתגובה לסוכנות רויטרס שהטכנולוגיה שלה נמצאת בפיקוח הדוק של הממשלה בארה"ב, ושיש למוצריה חסימה מובנית לרשת עבור לקוחות שזקוקים לכך, באופן שמקשה על גניבת מידע. נראה שבדומה לחרם על וואווי, גם כאן יתקשו הרשויות בארה"ב והחברות שתלויות בספק המוקצה להתמודד עם הצו הממשלתי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ידע זה כוח (תשובה גם לתגובות מתחת)
אין טכנולוגיה בעולם שלא תאסוף ידע וריגול אחריכם כולל זה של ישראל. השאלה מה הסיכון הכי גבוה שיעקבו אחריכם מסין, מרוסיה או ארה"ב או כמובן אירופה. אני מעדיף שיעקבו אחרי מארה"ב! לא משום מקום אחר.. ובטח לא מסין. לא נשכח שסין ורוסיה וגם חלק מאירופה יש הסכמים עם האויבים שלנו!
אחד שיודע  |  22.05.19
2.
די כבר אמריקה, די לדיקטטורה.
כל תחום צרכני שאמריקה לא מצליחה לשלוט בו, ישר נהפך לסכנה בטחונית, ואוסרים ומחרימים את החברות שעוסקות בו. אין שום ראיה שוואוי או DJI מעבירים מידע לממשלה הסינית, לעומת זאת ה-NSA מרגל אחרי כל העולם בוודאות! וזה בסדר. לא שמעתי שארה"ב מזהירה מפני שימוש בפייסבוק, כי הם אוספים מידע. די לצביעות הזאת, החברות האלו מייצרות את המוצרים הטובים ביותר ומפתחות טכנולוגיות פורצות דרך, ובמקום לתמוך בהם, או לנסות להתחרות בצורה הוגנת, ארה"ב משתמשת בכלים דיקטטוריים לפגוע בהם, ולהשליט את עצמה על העולם וכתוצאה מכך הצרכנים-אנחנו נפגעים. (אותו סיפור כמו מטוס הלביא הישראלי).
מיכה  |  21.05.19