אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איילת שקד: ועדת הבחירות של לשכת עוה"ד מוסמכת לדון בפסילת רומי קנבל צילום: יח"צ

איילת שקד: ועדת הבחירות של לשכת עוה"ד מוסמכת לדון בפסילת רומי קנבל

לאחר שהוועדה סירבה לדון בדרישה לפסול את מועמדותה, טוענת שרת המשפטים שהוועדה דווקא כן מוסמכת לדון בפסילת עו"ד קנבל - על רקע אי עמידה לכאורה בתנאי הכשירות

22.05.2019, 08:06 | ענת רואה

ועדת הבחירות של לשכת עורכי הדין סירבה לדון בדרישה לפסול את מועמדותה של עו"ד רומי קנבל, בטענה שאין לה סמכות. כעת מתברר שלפחות לדעת שרת המשפטים לוועדה בהחלט יש סמכות - והיא יכולה להפעיל אותה.

קראו עוד בכלכליסט

עו”ד רומי קנבל. תנמק מדוע אין לפסול את מועמדותה, צילום: יח"צ עו”ד רומי קנבל. תנמק מדוע אין לפסול את מועמדותה | צילום: יח"צ עו”ד רומי קנבל. תנמק מדוע אין לפסול את מועמדותה, צילום: יח"צ

קנבל מתמודדת לראשות מחוז מרכז בלשכה מטעמו של עו"ד אבי חימי, ראש לשכת עורכי הדין הזמני. ב”כלכליסט” נחשף לפני שבועיים כי לכאורה היא לא עומדת בתנאי הכשירות מאחר שהיא מתגוררת ליד ירושלים ומשרדה מצוי בתל אביב. בניסיון לעמוד בתנאים קנבל חתמה על חוזה שכירות של שלושה וחצי חודשים לחדר בנתניה, המשתייכת למחוז מרכז, ועל בסיס זה שינתה את כתובתה ברישומי הלשכה ממחוז תל אביב למחוז מרכז.

הסיעה היריבה שמתמודדת מול קנבל דרשה לפסול אותה, אך ועדת הבחירות של הלשכה בראשות עו"ד חיים קנת הודיעה שאין לה הסמכות לכך. הנימוק: הבקשה לפסול את קנבל היא למעשה ערר על רישומה בפנקס הבוחרים של מחוז מרכז, ונטען כי המועד להגיש ערר כזה חלף.

ההחלטה התקבלה אף שאחד מחברי הוועדה, עו"ד משה טייב, הפנה לסעיף 16 לכללי הבחירות, שעוסק במפורש בסמכות הוועדה לבדוק את כשירותם של המועמדים, שם נכתב כי הוועדה תבדוק את רשימות המועמדים ו"תפסוק אם הוגשו כדין, אם המועמדים כשרים להיות מועמדים".

בסופו של דבר החליטה הוועדה לפנות לשרת המשפטים ולבקש ממנה להאריך את המועד להגשת הערר כדי שניתן יהיה לדון בפניה. בינתיים אלו שדרשו את פסילתה של קנבל הגישו עתירה מנהלית דחופה לבית המשפט ותקפו את הסירוב של ועדת הבחירות לדון בבקשה.

אתמול התקבלה תשובת שרת המשפטים איילת שקד: "מבלי להכריע בדבר, נראה שניתן לברר את דרישת הפסילה בהתאם לסמכויות שמוקנות לוועדת הבחירות וראה למשל כלל 16 לכללים האמורים”.

הוועדה צפויה להתכנס היום ולדון בתשובה, כשבמקביל היום אמורה קנבל להגיש לבית המשפט המחוזי את תשובתה לעתירה ולנמק מדוע אין לפסול את מועמדותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות