אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זברה האמריקאית רוכשת את פרופיטקט מתל אביב ב-100 מיליון דולר צילום עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

זברה האמריקאית רוכשת את פרופיטקט מתל אביב ב-100 מיליון דולר

החברה, שפיתחה מערכת למניעת אובדני מלאי, נמכרה לזברה טכנולוגיות שנסחרת בנאסד"ק בשווי של 9.35 מיליארד דולר. פרופיטקט, שיזמיה פרשו והמנכ"ל שלה יושב בבוסטון, גייסה עד היום 22 מיליון דולר, והמכירה משקפת רווח של פי ארבעה למשקיעים

22.05.2019, 06:53 | מאיר אורבך

זברה טכנולוגיות האמריקאית רוכשת את חברת התוכנה הישראלית Profitect (פרופיטקט). החברות לא פרסמו את שווי הרכישה, אך הוא מוערך ב־100 מיליון דולר. עד היום גייסה החברה הישראלית 22 מיליון דולר, כך שההחזר לבעלי המניות הוא כפי ארבעה מהשקעתם. המשקיעות המובילות הן קרן ההון הסיכון ג'נסיס של אדי שלו ואייל קישון וקרן BGV של אריק בן חמו. זברה הרוכשת היתה בין משקיעי החברה בעבר.

קראו עוד בכלכליסט

אדי שלו מקרן ג אדי שלו מקרן ג'נסיס. רווח של פי ארבעה | צילום עמית שעל אדי שלו מקרן ג

פרופיטקט פיתחה תוכנה לרשתות קמעונאיות שמונעת אובדני מלאי, באמצעות איתור הגורמים לאובדן, ומתן המלצות מיידיות לפתרונם.

פרופיטקט הוקמה בשנת 2007 בידי דוד אבן־חיים ועומר מתתיהו, שניהם יוצאי חברת הייעוץ ההולנדית ICTS, שם ניהלו פרויקטים דומים עבור ענקיות קמעונאות. שני היזמים פרשו מהחברה לאחר שמרכז הכובד שלה עבר לארה"ב. מנכ"ל ויו"ר החברה הוא גיא יחיאב שיושב בבוסטון. זברה מתכוונת לשלב אצלה את כל עובדי פרופיטקט.

זברה היא ספקית פתרונות לשוק הקמעונאות, תעשייה, תחבורה ועוד. היא נסחרת בנאסד"ק בשווי של כ־9.35 מיליארד דולר, ולפי דיווחיה, תממן את הרכישה באמצעות ההון שלה וקו אשראי. ב־2018 היו לה מכירות של 1.1 מיליארד דולר ורווח נקי של 115 מיליון דולר.

מנכ"ל פרופיטקט גיא יחיאב אמר: "אני גאה בתרומה שהפתרון של פרופיטקט יביא לזברה, ומעריך את המומחיות שלה ואת תמיכתה בנו בחמש השנים האחרונות. אני נרגש להצטרף לזברה ומצפה לעבוד עמה בשיתוף פעולה הדוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות