אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה של 27% ברווחי עזריאלי, פדיונות הקניונים צמחו ב-3% צילום: עמית שעל

עלייה של 27% ברווחי עזריאלי, פדיונות הקניונים צמחו ב-3%

קבוצת עזריאלי מסכמת את הרבעון הראשון עם רווח של 339 מיליון שקל - הרווח בנטרול הדיור המוגן עלה ב-12% ל-288 מיליון שקל; שיעור התפוסה בקניונים עמד על 98%, שיעור התפוסה במשרדים על 99%

22.05.2019, 08:28 | מיקי גרינפלד וחזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קבוצת עזריאלי מסכמת את הרבעון הראשון של 2019 עם צמיחה בהכנסות משכירות ועלייה חזקה בשורת הרווח (ה-FFO) - הפדיונות בקניונים רשמו צמיחה דומה לזו של המתחרה הגדולה בענף, חברת מליסרון.   

קראו עוד בכלכליסט

ה-NOI הרבעוני של הקבוצה - אותה מובילים היו"ר דנה עזריאלי והמנכ"ל אייל חנקין - הסתכם בכ-399 מיליון שקל, לעומת 371 מיליון שקל ברבעון המקביל, צמיחה של 8%. ה-NOI מנכסים זהים רשם עלייה של 6% בהשוואה לרבעון המקביל.

שורת הרווח הנקי בנטרול השפעות חד פעמיות, ה-FFO, זינקה ברבעון ל-339 מיליון שקל, בהשוואה ל-266 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 27%. ה-FFO בנטרול פעילות הדיור המוגן עלה ב-12% ל-288 מיליון שקל, לעומת 257 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה של הרווח הנקי מציגה קבוצת עזריאלי זינוק של 42% ל-369 מיליון שקל, מול 259 מיליון שקל ברבעון המקביל.

שיעור התפוסה במגזר הקניונים של הקבוצה עמד על 98%, שיעור התפוסה במגזר המשרדים בישראל עמד על 99%. בחישוב החודשים ינואר אפריל (המנטרל את השפעות חג הפסח שחל בשנה שעברה בחודש מרץ והשנה בחודש אפריל) נרשמה עלייה של 3% בפדיונות הקניונים של עזריאלי, ועלייה של 3% בפדיונות הנכסים הזהים. מליסרון שפרסמה דוחות מוקדם יותר השבוע פרסמה כאמור נתון דומה, גם כן ביחס לתקופה ינואר-אפריל.

מול נתוני מליסרון ועזריאלי, חברת RIS המנתח את המידע של הקמעונאים דווקא הצביעה על מגמה הפוכה בשליש הראשון של השנה - ירידה של 4% בפדיונות. הפער בין העלייה בפדיונות לפי מליסרון לנתוני RIS הוסבר בשוני בין הנתונים - RIS לא כוללת בתוכה את רשתות האופנה הבינלאומיות, אזורי בתי הקפה ובתי הקולנוע, שככל הנראה היו התורמים המהותיים לעלייה בפדיונות לפי נתוני מליסרון ועזריאלי.

בסוף חודש פברואר 2019 הושלמה העסקה למכירה (ביחד עם בנק לאומי) של מלוא החזקותיהם בלאומי קארד (חלק החברה 20%) לקרן ההשקעות וורבורג פינקוס, תמורת 2.5 מיליארד שקל - חלק החברה בעסקה עמד על 500 מיליון שקל. הקבוצה מעדכנת בדוחות שמגדל עזריאלי שרונה שווק במלואו - שטחי המשרדי אוכלסו ב-100% כאשר הנתון כולל אופציה לקומה אחת שניתנה לשוכר משמעותי שפוקעת בסוף 2019. בתפוסה מלאה הנכס צפוי להניב NOI של 210-200 מיליון שקל בשנה.

מנכ"ל עזריאלי אייל חנקין , צילום: עמית שעל מנכ"ל עזריאלי אייל חנקין | צילום: עמית שעל מנכ"ל עזריאלי אייל חנקין , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות