אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חטיבת המזגנים באלקטרה צריכה מסיים את תפקידו צילום: יוני רייף

מנכ"ל חטיבת המזגנים באלקטרה צריכה מסיים את תפקידו

יגיל וייט, המנהל את החטיבה בחברה מזה 12 שנים, הודיע היום על פרישתו; זאת על רקע ירידות במכירות המזגנים והטלטלות שמהן סבלה החברה בשנה האחרונה

22.05.2019, 11:55 | אורנה יפת
יגיל וייט, מנכ"ל חטיבת המזגנים של אלקטרה מוצרי צריכה כינס היום (ד') את עובדי החטיבה והודיע על עזיבה. כך נודע ל"כלכליסט". וייט מנהל את החטיבה 12 שנים עוד מימי מנכ"ל אלקטרה צריכה לשעבר יקי ודמני.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע לעזיבה של וייט יש לציין כי החברה סובלת מטלטלות בשנה האחרונה לצד ירידה במכירות המזגנים. מי שנהנית מהירידה במזגני אלקטרה היא חברת תדיראן שהציגה ברבעון עלייה במכירות.

 יגיל וייט , צילום: יוני רייף יגיל וייט | צילום: יוני רייף  יגיל וייט , צילום: יוני רייף

אלקטרה צריכה סיימה את שנת 2018 עם תוצאות שליליות וצניחה של 95% ברווח הנקי. כשחקנית האוחזת ב-41% מהמכירות בענף המזגנים, הושפעה אלקטרה צריכה מההאטה בשוק המיזוג, ובשנה החולפת חלה ירידה בהכנסות מפעילות המזגנים של הקבוצה גם בארץ וגם בחו"ל.

שוק המזגנים בישראל ירד כולו בכ-12.4% - ירידה שהשפיעה ישירות על היקף המכירות של הקבוצה. אלקטרה צריכה רשמה ב-2018 קיטון של 26.3% במכירות מוצרי צריכה חשמליים, וירידה של 99% ברווח המגזרי.

יגיל הגיע לאלקטרה ב-2007 כמנהל תחום המיזוג בישראל וב- 2015 מונה למנכ"ל אלקטרה מיזוג אוויר ואקלים, עם אחריות על מגוון תחומים: שרות, מפעל, פעילות חו"ל, פעילות בישראל, כולל הרכישה וניהול הפעילות של המותג דייקין בישראל.

טרם הגעתו לאלקטרה מילא יגיל שורה של תפקידים ניהוליים בניהם מנכ"ל ג'ילט ישראל מקבוצת ש.שסטוביץ בע"מ, מנכ"ל קולגייט פלמוליב בישראל ומנכ"ל מוצרי המזון באסם.

מתחילת יוני ועד לאיתור מחליף מתאים לתפקיד, ימלא את תפקידו של יגיל צביקה שווימר מנכ"ל החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
מקצוען ולוחם בנשמה
בזמן שיצא לי לעבוד עם יגיל וויט , זכיתי להכיר אדם מדהים, נחוש, יצירתי, מקצוען ולוחם בנשמה. ידעת להוביל את אנשיך ואת החברה כולה באש ובמים, ברגעים הקשים ובימים היפים והכתומים והיו הרבה כאלה. אני מאחל לך המשך הצלחה רבה, הדרך שלך סלולה רק למקומות טובים ופריצת גבולות. את מה שלמדתי ממך אני אקח איתי לכל תחום עשיה וכל מהלך שאוביל, ההשפעה שלך על אלקטרה היא אדירה ואני בטוח שתמשיך עוד שנים רבות אל העתיד. הדוגמא האישית שנתת בניהול היא הערך המוביל בהצלחת כולנו והיכולות שלך לאתגר את השותפים מעוררת השראה.
שותף לדרך  |  06.06.19
17.
קצין וג'נטלמן
12 שנה זכיתי לעבוד עם יגיל, המסמל בשבילי את כל מה שיפה וערכי בחברה הישראלית. שילוב נדיר של מנכ"ל קשוח וקפדן עם אדם רגיש ומודעות חברתית גבוהה המתיחס לעובדיו כאילו היו ילדיו. יגיל ידע לעשות הבחנה בין חברות לבין צרכי העסק ורב על כל שקל והוביל את אלקטרה להישגים מרשימים מאד תוך שהוא נאמן לערכיו, לחברה ולדרכו וידע לרתום את הסובבים אותו לטובת הצלחת החברה בדרך שאני לא מכיר כמותה. הערכים שספג ועליהם התחנך בילדותו בירושלים וכלוחם ומפקד בסיירת גולני הם אלו שמובילים אותו באשר ילך. היתה לי זכות לעבוד איתו.
ערן רולס  |  30.05.19
16.
יגיל וייט
לך יגיל משהו אישי. שמעתי רבות אודותיך ובזמן המאוד קצר שיצא לי להכיר אותך התרשמתי שאתה אכן אדם נדיר. ישנם המון אנשים, אך אין הרבה בני אדם. ישנם מנהיגים בזכות אישיותם וכזה אתה. עטפת ,הענקת וידעת ללכד ולהחמיא לכפופים אליך ובגובה העיניים ואין פלא שנעטפת באהבה ענקית ובהתאם. "מה שאתה זורע, זה מה שתקצור." המשך ללכת בראש מורם בדרך בה אתה מאמין ותזכור שעל כל דלת שנסגרת, נפתחת דלת חדשה אל האור! מאחלת לך דרך צלחה ועשייה מרובה. בהערכה רבה ומכל הלב! <3
אורנה  |  30.05.19
15.
גיל וייט.
אני קוראת ולא מאמינה. מעניין ש 12 שנים היית מעולה עבורם. השוק העסקי כפוי טובה ומונע מאינטרסים אישיים רוויי קינאה המעוררים קבס. ולך יגיל יקר משהו אישי. בזמן המאוד קצר שיצא לי להכיר אותך וממה ששמעתי...התרשמתי שאתה אדם נדיר. ישנם המון אנשים, אך אין הרבה בני אדם. ישנם מנהיגים בזכות אישיותם וכזה אתה. עטפת ,הענקת וידעת ללכד ולהחמיא לכפופים אליך ואין פלא שנעטפת בהתאם. "מה שאתה זורע, זה מה שתקצור." המשך בדרך שאתה מאמין עם ראש מורם ואל תסטה ממנה. תזכור: שעל כל דלת שנסגרת, נפתחת דלת חדשה אל האור. ההפסד כולו שלהם ומי שהרוויח בענק הוא אתה. מאחלת לך דרך צלחה ועשייה מרובה. בהערכה רבה ומכל הלב.
אורנה  |  30.05.19
לכל התגובות