אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני בטיחות חדשים: אאודי ETRON החשמלית, מאזדה 3 וטויוטה ראב 4 מצטיינות

מבחני בטיחות חדשים: אאודי ETRON החשמלית, מאזדה 3 וטויוטה ראב 4 מצטיינות

ארגון הבטיחות האירופי, EURONCAP, ערך מבחני ריסוק לשבעה דגמים חדשים, שרובם משווקים או ישווקו בקרוב בישראל

22.05.2019, 12:39 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום (ד') את תוצאות מבחני הריסוק של שבעה דגמים חדשים, שרובם משווקים, או ישווקו, בשוק הרכב הישראלי.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת המבחנים נבדק רכב הכביש שטח החשמלי של אאודי - ה-ETRON, ששיווקו בישראל החל לאחרונה. ה-ETRON, רכב הכביש שטח היוקרתי השני שנבחן על ידי EURONCAP, מספר חודשים לאחר מבחן הריסוק שבו השתתף יגואר I PACE, זכה לציון גבוה של חמישה כוכבי בטיחות. מניתוח התוצאה עולה כי בסעיף ההגנה על הנוסעים קיבל האאודי ציון גבוה של 91% ואילו בסעיף ההגנה על היושבים ברכב קיבל האאודי 85%. הציון שקיבל ה-ETRON בסעיף ההגנה על הולכי רגל היה נמוך יותר: 71%, עקב היעדר מכסה מנוע אקטיבי, כלומר מכסה מנוע שמסוגל לנוע על ציריו כדי לצמצם פגיעה בהולכי רגל.

האאודי אטרון האאודי אטרון האאודי אטרון

לצד האאודי החשמלית נבחן לקסוס UX, רכב הכביש שטח הקטן של לקסוס המשווק בישראל זה מספר חודשים. גם ה-UX זכה לציון הגבוה ביותר: חמישה כוכבים. הלקסוס קיבל ציון גבוה מאוד בסעיף ההגנה על יושבי הרכב: 96%, ו-85% בסעיף ההגנה על ילדים. בסעיף ההגנה על הולכי רגל במקרה פגיעה קיבל הלקסוס 82% - גם, עקב היעדר מכסה מנוע אקטיבי.

טויוטה ראב 4, שאלפי יחידות ממנו כבר נוסעות בכבישי ישראל, זכה גם הוא לחמישה כוכבים בציון הריסוק עם 93% הגנה על יושבי הרכב ו-85% על הגנה על יושבי הרכב מאחור. בסעיף ההגנה על הולכי הרגל קיבל רכב הכביש שטח של טויוטה 85%. טויוטה קורולה האצ'בק המשווקת בישראל, החולקת מכלולים עם ראב 4 קיבלה ציון דומה.

ראב 4 ראב 4 ראב 4

כבכל דו"ח, EURONCAP מציין את הימצאם של אמצעי בטיחות אקטיביים, קרי כאלה שמסוגלים להשתלט על ההגה ועל הבלמים בזמן נסיעה, כקריטיים לבטיחות היושבים ברכב, כפי שמצטייר מכל המבחנים שנערכו.

בנוסף נבחנו על ידי הארגון רנו קליאו החדשה שתגיע לישראל בהמשך השנה. הקליאו זכתה בחמישה כוכבי ריסוק עם ציונים גבוהים מאוד של 96% הגנה על יושבי הרכב מקדימה ו-89% בסעיף ההגנה על היושבים מאחור. לצד הרנו נבחנה גם מאזדה 3 החדשה שטרם הגיעה לישראל - שקיבלה חמישה כוכבים ואת הציון הגבוה ביותר במבחן בסעיף ההגנה על יושבי הרכב: 98%. לצד אלה נבחנה גם ה-T CROSS של פולקסווגן, שאינה משווקת בישראל, שזכתה גם היא בציון המרבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות