אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש דחה את השימוע לראש הממשלה נתניהו לאוקטובר צילום: אוהד צויגנברג

היועמ"ש דחה את השימוע לראש הממשלה נתניהו לאוקטובר

היועמ"ש דחה בשלושה חודשים את השימוע בשלושת תיקי החקירה של רה"מ וקבע כי ייערכו ב-2 וב-3 באוקטובר. במידת הצורך ייקבע יום דיונים נוסף, בשבוע שלאחר מכן. מנדלבליט דחה את בקשת פרקליטיו של נתניהו לדחייה של שנה

22.05.2019, 12:47 | תומר גנון וליטל דוברוביצקי

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט כי השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו ייערך באוקטובר, במקום במועד המתוכנן ביולי. כלומר, עוד פחות מ-5 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר גיל לימון, עוזר בכיר ליועץ המשפטי לממשלה הודיע לעו"ד עמית חדד, בא כוח ראש הממשלה כי השימוע בשלושת תיקי החקירה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה ב-2 וב-3 באוקטובר ובמידת הצורך ייקבע יום דיונים נוסף בשבוע שלאחר מכן ולא יאוחר מכך.

לקריאת מכתבו המלא של עוזרו של היועמ"ש לפרקליטו של נתניהו לחצו כאן

רה"מ נתניהו, השימוש נדחה, אך לא בשנה כפי שביקשו פרקליטיו, צילום: אלכס קולומויסקי רה"מ נתניהו, השימוש נדחה, אך לא בשנה כפי שביקשו פרקליטיו | צילום: אלכס קולומויסקי רה"מ נתניהו, השימוש נדחה, אך לא בשנה כפי שביקשו פרקליטיו, צילום: אלכס קולומויסקי

כזכור, עו"ד עמית חדד, אחד מעורכי דינו של ראש הממשלה, כתב במכתב ליועמ"ש כי משך הזמן הנדרש על מנת להיערך כראוי לשימוע עומד על 12 חודשים. חדד טען כי מדובר בפרק זמן סביר ומקובל בין היתר לנוכח פרקי הזמן שניתנו לצורך הכנה לשימוע בתיקי חקירה אחרים בעבר. לפיכך חדד ביקש לתאם מועד לשימוע בכול יום החל מתאריך 14 במאי 2020.

כאמור, בסופו של יום החליט היועמ"ש כי השימוע יתקיים באוקטובר 2019. היועמ"ש כותב באמצעות נציגו במכתב תגובה כי הוא רואה חשיבות רבה בקיומו של הליך השימוע "ובכוונתו לקיים הליך זה בלב פתוח ובנפש חפצה". במכתב צויין כי בפרשת הולילנד בה נחקר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט כחשוד, נגבו כ-820 הודעות (כמעט פי שתיים ממספר ההודעות הכולל בכול שלושת תיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה העומד במצטבר על כ-440 הודעות).

עוד טוען היועמ"ש במכתב כי מכתבי השימוע לחשודים בהולילנד נשלחו במרץ 2011 ונקצב בהם פרק זמן של חודשיים לקיום השימועים. אולמרט, נכתב במכתב היועמש קיבל אורכה של 7 חודשים בתיק חקירה שהיקפו כמעט כפול מתיקי ראש הממשלה ובשעה שאולמרט היה עסוק בניהול שני הליכים משפטיים אחרים.

את השימועים לבני הזוג אלוביץ', בתיק 4000, ולארנון מוזס, בתיק 2000, דחה היועמ"ש ל-15 באוגוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות