אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורש מתפקידו נשיא דיימלר - החברה האם של מרצדס בנץ צילום: תומר הדר

פורש מתפקידו נשיא דיימלר - החברה האם של מרצדס בנץ

דיטר זטשה עוזב בעיתוי שנראה בעייתי עבור החברה, שעליה לעמוד ביעדים חשובים כמו עמידה בתקני איכות הסביבה ופיתוח רכב חשמלי; הוא היה אחראי בין היתר לפירוד דיימלר וקרייזלר, מהלך שהוביל ליצירת FCA - החברה האם של קרייזלר, והקמת מרכז מחקר ופיתוח בת"א

22.05.2019, 15:18 | תומר הדר

דיטר זטשה, נשיא דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ, עוזב את תפקידו.

קראו עוד בכלכליסט

זטשה, שהתמנה לתפקיד בשנת 2006, אחראי לפירוד דיימלר וקרייזלר ויצירתה של דיימלר AG, מהלך שבסופו של דבר הוביל ליצירתה של FCA, החברה האם של קרייזלר ופיאט.

זטשה, שבמהלך כהונתו הוחלט על הקמת מרכז מחקר ופיתוח של דיימלר בתל אביב, מותיר את מלאכת ניהולה של דיימלר בידי ממשיך דרכו, אולה קולניאוס, השוודי הראשון שעומד בראש דיימלר.

נשיא דיימלר היוצא דיטר זטשה, צילום: תומר הדר נשיא דיימלר היוצא דיטר זטשה | צילום: תומר הדר נשיא דיימלר היוצא דיטר זטשה, צילום: תומר הדר

זטשה עצמו עוזב בעיתוי שנראה בעייתי עבור מרצדס בנץ, למרות היותה מובילת מכירות עולמית בשוק היוקרה.

היצרנית ניצבת בימים אלה בצומת חשוב הנוגע הן למחויבותה לעמוד ביעדי איכות סביבה דרקוניים, הן ביכולתה לפתח רכבים אוטונומיים ומקושרים והן ביכולתה לפתח רכב חשמלי. לצידו של זטשה, גם בודו אובר, סמנכ"ל הכספים של דימלר הודיע כי יעזוב את תפקידו.

במהלך ישיבת בעלי מניות לקראת סיום תפקידו ציין זטשה: "איננו מסוגלים להיות מרוצים מרמת הרווחיות הנוכחית. הכל נמצא תחת בדיקות קפדניות: עלויות, עלויות שוליות, שיעורי הכנסה, פרויקטים עתידיים וקשת הדגמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות