אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש איפשר הזרמת חומרים לבית הזיקוק בחיפה צילומים: טל שחר

ביהמ"ש איפשר הזרמת חומרים לבית הזיקוק בחיפה

בעקבות דליפת הגז בסוף השבוע בצנרת שבין מפעל דור כימיקלים ובתי הזיקוק, שללה אתמול העירייה למפעל בחיפה את היתר הזרמת הגזים; בית המשפט קבע כי ניתן להזרים - עד לדיון ב-27 במאי

22.05.2019, 22:25 | ליאור גוטמן

ביהמ"ש המחוזי בחיפה הוציא צו שמאפשר הזרמת חומרים לבית הזיקוק בחיפה. לפי ביהמ"ש, יש להתיר פעילות לדור כימיקלים עד לדיון שייערך ב-27 במאי, אז יישמעו טענות הצדדים. הצינור שחשוד כבעייתי יישאר מושבת. החלטת ביהמ"ש מבטיחה כי לא תהיה פגיעה בהיצע הבנזין.

אתמול, שללה עיריית חיפה את היתר הזרמת הגזים של מפעל דור כימיקלים שממוקם במפרץ חיפה. הפעולה הגיעה לאחר שימוע שנערך השבוע, שהגיע לאחר חשש לדליפת חומרים מסוכנים בסוף השבוע האחרון, מציאות שגרמה למשטרה לחסום כמה כבישים לאורך שבת וראשון.

קראו עוד בכלכליסט

בתי הזיקוק בחיפה (בז"ן), שקיבלו מדור כימיקלים מוצרים שונים, דיווחו היום לבורסה כי "עירית חיפה הודיעה לדור על פקיעת תוקפו של ההיתר הזמני שניתן לה לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות תת-קרקעיות, וכי על דור לחדול מביצוע כל פעולה או עיסוק לפי אותו היתר".

בתי הזיקוק במפרץ חיפה, צילומים: טל שחר בתי הזיקוק במפרץ חיפה | צילומים: טל שחר בתי הזיקוק במפרץ חיפה, צילומים: טל שחר

עוד טענו בבית הזיקוק ש"בהתאם להודעת דור לבז"ן, החלטת העיריה מחייבת - בין היתר – הפסקת שימוש בצנרת תת קרקעית המאפשרת פריקת מיכליות MTBE (חומר מחמצן שמוהלים בתערובת הדלק והוא רכיב מהותי בייצורו - ל"ג) מיבוא, ובצנרת המוליכה MTBE ממפעל דור לבזן".

בז"ן מחזיקה כ-60% מהביקוש המקומי לבנזין, והיא הספקית הכמעט בלעדית של החברות סונול, דור אלון ודלק ישראל.

בבז"ן טוענים שנבחנת האפשרות לאספקת בנזין בישראל בהקלות מסוימות מהתקן הישראלי הרשמי. "ככל שאף לא אחת מן החלופות המפורטות לעיל תתאפשר, תייצא החברה רכיבי בנזין שאינם עומדים בתקן הישראלי הרשמי, וזאת על מנת לאפשר פעילות סדירה, בהתאמות הנדרשות, של החברה והחברות הבנות". עוד נשקלת אפשרות לייבא בנזין ולשווקו לכלל הלקוחות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות