אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השרה שקד במתנת סיום קדנציה למתגייסי צו 8: דחייה של חודש בתשלום חובות צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

השרה שקד במתנת סיום קדנציה למתגייסי צו 8: דחייה של חודש בתשלום חובות

הארכת המועד היא לגבי חיובים שהתאריך האחרון לתשלומם חל בזמן שירות החירום או 30 ימים לפניו, ונמשכת עד 30 יום לאחר השחרור ממילואים

22.05.2019, 16:58 | ליטל דוברוביצקי

לכבוד יום המילואים שיצוין מחר (ה'), שרת המשפטים איילת שקד תפיץ תזכיר חוק שלפיו חיילי מילואים שיגויסו בצו 8 יזכו לדחייה אוטומטית של תשלום חובות למדינה. התשלום יידחה 30 יום לאחר תום שירות המילואים שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

תזכיר החוק קובע כי חיילי המילואים לא יצרכו להסתבך בסבך הבירוקרטיה ולקוות ל"טובות" מצד רשויות המדינה שיאשרו לדחות את ביצוע תשלום החובות. תחת זאת, משרד הביטחון הוא זה שיעביר את פרטי המילואימניקים למשרדי הממשלה, ואלה ידחו אוטומטית את המועד האחרון לביצוע התשלום.

הארכת המועד היא לגבי חיובים שהתאריך האחרון לתשלומם חל בזמן שירות החירום או 30 ימים לפניו, ונמשכת עד 30 יום לאחר השחרור משירות החירום.

חיילי מילואים, צילום: גיל נחושתן חיילי מילואים | צילום: גיל נחושתן חיילי מילואים, צילום: גיל נחושתן

בהחלטת ממשלה מ-2017 נקבע כי החוק יתוקן כך שדחיית תשלומים של נקראי צו 8 או צו 9 (בניגוד לצו 8, שתוקפו אינו מוגבל בזמן, תוקפו של צו 9 מוגבל ל-25 ימים) תהיה אוטומטית, גם ללא הכרזה של שר הביטחון בצו כי זהו שירות חירום.

תזכיר החוק יאפשר יישום אפקטיבי של החוק באופן שיקל על חיילי המילואים שנקראו לשירות חירום פתאומי. לחיילים אלה יכולת מוגבלת לטפל בענייניהם, בעיקר עקב הפתאומיות של הקריאה וגם נוכח אופיו של שירות חירום. כדי למנוע פגיעה באזרחים אחרים, נקבע כי התחולה האוטומטית תהיה רק ביחס לפעולות כלפי רשויות ציבוריות.

לדברי שקד, "מוטלת עלינו כמדינה וכאזרחי ישראל החובה המוסרית לבצע את המקסימום כדי להקל על חיילי המילואים בצו 8 ובצו 9 את נטל הבירוקרטיה והתשלומים. כאשה הנשואה לטייס קרב לשעבר שביצע עשרות ימי מילואים בשנה אני מכירה את הקושי של הלוחמים ושל משפחותיהם עם יציאתם לשירות מילואים. מדינת ישראל מחויבת לדאוג להם ומצדיעה להם על הקרבתם למענה. יום המילואים הוא הזדמנות מצוינת לזכור את התרומה הממשית של אותם חיילי מילואים. זה לא מובן מאליו. מדינת ישראל ועם ישראל מצדיעים להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות