אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תאפשר לבעלי מקבוקים לתקן מקלדות בחינם צילום: עומר כביר

אפל תאפשר לבעלי מקבוקים לתקן מקלדות בחינם

זאת, בשל הליקוי הסדרתי במקלדות של מחשביה הניידים, שלא תוקן כהלכה למרות מאמצי החברה. בנוסף, הודיעה שלדור המקבוקים החדש תהיה גרסה משופרת של המקלדת - שלישית במספר - אך ליתר ביטחון, יוכלו גם רוכשיהם ליהנות מתוכנית התיקונים

22.05.2019, 17:48 | רפאל קאהאן

אפל הודיעה אמש על שדרוג תוכנית התיקונים למקלדת הבעייתית של מחשבי המקבוק, שמכונה Butterfly. החברה הרחיבה את תוכנית התיקונים שלה ומעתה תכלול את כל דגמי המקבוק בעלי המקלדת האמורה. 

קראו עוד בכלכליסט

מקלדת באטרפליי הוצגה לפני מספר שנים כחלק מדגמי המקבוק, ומקשיה התגלו כבעלי קפיץ גבוה מדי, מה שאיפשר חדירה של אבק, חול וגופים זרים אחרים שהזיקו למחשב ותקעו מקשים. לפי הודעת אפל, רוב בעלי דגמי המקבוק בהם הותקנה המקלדת יהיו רשאים לקבל תיקון מקלדת בחינם - ממקשים בודדים ועד המקלדת כולה.

מקבוק אייר, צילום: apple מקבוק אייר | צילום: apple מקבוק אייר, צילום: apple

במקביל, הודיעה אפל שתשיק גרסה חדשה למקלדת, שלישית במספר, שתותקן בדור החדש של המחשב. החברה לא לוקחת סיכונים: גם הדור השני התגלה כתקול כקודמו, ולכן גם רוכשי המקבוק החדש ביותר יוכלו ליהנות מתוכנית התיקונים. לפי דיווח של the Verge, טענה אפל שהליקוי נדיר מאוד ושלמרות התלונות שהציפו פורומים ברשת, בפועל ניזוקה המקלדת בצורה בעייתית רק במספר קטן של מחשבים.

ואולם, הרחבת תוכנית התיקונים סותרת את ההצהרה; אם החברה כוללת בתוכנית גם את הדור החדש של המחשבים, הרי שאינה בטוחה שהליקוי אכן תוקן ולא מן הנמנע שישנה שם בעיית תכנון בסיסית במנגנון - דבר שלא ישתנה עד לפיתוח גרסה חדשה לחלוטין. אפל, כמו כל יצרניות החומרה הגדולות, עובדת לפי מחזורי חיים של רכיבים ומקלדת נחשבת לרכיב בעל אורך חיי מדף גדולים מאוד. השינויים בטכנולוגיה הזו היו מינוריים למדי ב-50 השנים האחרונות (תאורה אחורית ומזעור מנגנון ההקלדה למשל).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות