אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורי ארקין הגיש בקשה להיתר אחזקה בכלל ביטוח

בלעדי לכלכליסט

מורי ארקין הגיש בקשה להיתר אחזקה בכלל ביטוח

בתחילת החודש רכש ארקין 5% מכלל ביטוח של אדוארדו אלשטיין וכעת הוא מתכנן לממש אופציה לרכישת 3% נוספים במחיר מעט גבוה יותר - כך שיחזיק ב-8% ממניות החברה

23.05.2019, 07:25 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מורי ארקין הגיש בימים האחרונים לרשות ההון בקשה להיתר אחזקה בכלל ביטוח, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט


הבקשה הוגשה על רקע כוונתו של ארקין לממש אופציה לרכישת 3% נוספים מכלל ביטוח - מהלך שיעמיד את אחזקתו בחברה על 8%.

בתחילת מאי רכש ארקין 5% מכלל ביטוח מידי אי.די.בי פתוח של אדוארדו אלשטיין, במסגרת עסקה שבה רכש גם יקיר גבאי נתח דומה ואייל לפידות, מנכ"ל הפניקס לשעבר ומנכ"ל שיכון ובינויהמיועד, קיבל אופציה לרכישת 5% משלו. אם לפידות יממש את האופציה, שהוענקה לו לפי מחיר מימוש של 50 שקל למניה, הוא יקבל הלוואת מוכר בהיקף של 90% מאי.די.בי פתוח.

מורי ארקין מורי ארקין מורי ארקין
 
במסגרת העסקה קיבל ארקין אופציה לרכישת 3% נוספים בתוך 120 יום במחיר של 50 שקל למניה - מעט מעל המחיר שבו רכש את ה־5% (47.7 שקל למניה). את האופציה הזו הוא מעוניין לממש כעת.

לפי החוק, כל אחזקה של מעל 5% מחייבת קבלת היתר אחזקה שמאפשר להחזיק בעד 19.99% ממניות של חברת ביטוח. אם ארקין יגדיל בעתיד את אחזקתו בחברה עד למקסימום המותר במסגרת היתר אחזקה, הוא יגיע לנתח של 30% בחברה יחד עם גבאי ולפידות. עם זאת, השלושה התחייבו בפני הממונה על שוק ההון כי הם אינם פועלים בתיאום.


אם ארקין ירצה לעלות לבדו לשיעור אחזקה של יותר מ־20%, או יבחר לשתף פעולה באופן מוצהר עם לפידות וגבאי במצב שבו אחזקתם המשותפת עולה על 20%, יהיה עליו לבקש היתר שליטה - הליך שכרוך בבדיקות דקדקניות. מאז פרסום ההשקעה של השלושה בכלל ביטוח, מניית חברה עלתה ב־20% והביאה את שווי החברה ל־3.4 מיליארד שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות