אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הבחירות בלשכת עוה"ד קבעה: רומי קנבל כשירה להתמודד למחוז מרכז צילום: יח"צ

נחשף בכלכליסט

ועדת הבחירות בלשכת עוה"ד קבעה: רומי קנבל כשירה להתמודד למחוז מרכז

ב"כלכליסט" נחשף שקנבל לא עומדת לכאורה בתנאי הסף מאחר שמשרדה בת"א והיא גרה ליד ירושלים. בתצהיר שהגישה היום טענה שזה שנתיים יש לה סניף בנתניה, אך לא הציגה הסכמי השכירות, למעט ההסכם שתוקפו 4 חודשים. קנבל: "החלטה צודקת"

22.05.2019, 21:52 | ענת רואה

ועדת הבחירות בלשכת עורכי הדין החליטה לפני זמן קצר כי עו"ד רומי קנבל, המועמדת של ראש הלשכה הזמני אבי חימי, כשירה להתמודד לראשות מחוז המרכז בלשכה. בכך הוחלט לדחות את הבקשה להורות על פסילתה של קנבל.

קראו עוד בכלכליסט

ב"כלכליסט" נחשף לפני כשבועיים שקנבל מתמודדת לראשות מחוז מרכז אף שהיא לכאורה אינה עומדת בתנאי הסף, מאחר שמשרדה בתל אביב והיא מתגוררת במושב ליד ירושלים.

על פי הפרסום, קנבל הודיעה לאחרונה ללשכה על שינוי כתובתה מתל אביב לנתניה, השייכת למחוז מרכז. קנבל מסרה בתגובה לכתבה כי יש לה סניף בנתניה, אך בכלכליסט נחשף כי הסכם השכירות נחתם לתקופה קצרה במיוחד, כארבעה חודשים, מ-13 במרץ 2019 ועד 30 ביוני 2019, כשבועיים לאחר הבחירות ללשכה.

בעקבות החשיפה ב"כלכליסט" הוגשה דרישה לועדת הבחירות, מצד יריביה של קנבל, לפסול אותה ולאחר שהועדה סירבה לדון בדרישה הוגשה עתירה לבית המשפט המחוזי. בסופו של דבר אתמול הודיעה שרת המשפטים אילת שקד לועדת הבחירות שהיא סבורה שיש סמכות לדון בדרישת הפסילה. לפיכך הנחה יו"ר ועדת הבחירות עו"ד חיים קנת לכנס בדחיפות את הועדה לישיבה סוערת וממושכת שהתקיימה היום.

עו"ד רומי קנבל, צילום: יח"צ עו"ד רומי קנבל | צילום: יח"צ עו"ד רומי קנבל, צילום: יח"צ

קנבל עצמה נמנעה מלהגיע לישיבת ועדת הבחירות והסתפקה בתצהיר ששיגרה באמצעות עורכת הדין שלה, דפנה הולץ לכנר. מקורב לקנבל מסר שהיא היתה צריכה להשתתף במדורות ל"ג בעומר עם ילדיה ולכן לא יכלה להגיע.

בתצהיר שהגישה קנבל היום היא פירטה לראשונה את גרסתה העובדתית ואת הראיות שמבססות לשיטתה את קיומו של סניף בנתניה. בתצהיר כתבה כי היא ובעלה שותפים יחד במשרד עורכי הדין מזה שנים רבות. לדבריה, עוד משנת 2013 עובד עמה עו"ד איתן סולומון, תחילה כמתמחה ולאחר מכן כעורך דין.

לפי התצהיר, לפני כשנתיים ולאחר ששקלה זמן רב להגדיל את המשרד אל מחוץ לתל אביב, בשלה השעה לפתוח סניף נוסף. באותה העת סולומון שהינו תושב נתניה במקור ביקש לשנות ולהפחית את שעות עבודתו. כחלק מהתהליך, נכתב, בחרה קנבל לקדם ולשמר את מעמדו של סולומון ולהפוך אותו לשותף.

קנבל כתבה בתצהיר כי החליטו לבסוף לתקוע יתד במשרד הספציפי ממנו הם עובדים בנתניה וזאת לאור היכרות מוקדמת שלה ושל סולומון עם בעלי המשרד (שממוקם ברחוב גיבורי ישראל 5א בנתניה). כחלק מהתהליך, נטען, הוחלט לפרסם על כך מודעות במקומון בנתניה וקנבל צירפה צילום של מודעה שפורסמה לדבריה 4 פעמים בדצמבר 2017 במקומון "השבוע בנתניה", לדבריה במטרה לחדור לשוק ועל מנת שידעו על התרחבותה לנתניה. לדברי קנבל בתצהיר, היא נפגשת עם לקוחות במשרד בנתניה בהתאם לבחירה או לשהותה באיזור הצפוני ולעיתים אפילו 3 פעמים בשבוע.

עוד נכתב כי כאשר החליטה להתמודד, "שקלתי לעומק את ההחלטה היכן אני מבקשת להתמודד. הנטייה הראשונית שלי ונטיית ליבי היתה להתמודד במחוז מרכז, בו אני מנהלת משרד ויש לי סניף פעיל וקיים".

חוזה השכירות של המשרד בנתניה

קנבל הודיעה בציבור על החלטתה להתמודד לראשות מחוז מרכז ב-8 במרץ 2019. ארבעה ימים מאוחר יותר, ב-12 במרץ 2019, היא הודיעה ללשכת עורכי על שינוי כתובתה מתל אביב לנתניה.

אגב, בתצהיר שהגישה הופיע תאריך שגוי כאילו ההודעה הזו נעשתה שנה קודם לכן ב-12 במרץ 2018. עם זאת במענה לשאלת כלכליסט אישרו מטעמה של קנבל כי מדובר בטעות סופר בתצהיר והתאריך האמיתי הוא 12 במרץ 2019.

קנבל לא מתייחסת בתצהיר לנושא חוזה השכירות של המשרד בנתניה. כפי שנחשף ב"כלכליסט" החוזה נחתם ב-13 במרץ 2019, יום לאחר שקנבל שינתה את כתובתה מתל אביב לנתניה ותוקף ההסכם עד 30 ביוני 2019, שהם כשבועיים לאחר הבחירות ללשכת עורכי הדין. בהסכם השכירות יכולה קנבל לבקש להאריך את ההסכם בשנה והיא גם יכולה לבקש לסיימו בכל עת, בהודעה של 30 יום מראש.

אולם בתצהיר אין התייחסות לחוזה השכירות שאמור היה להיות למשרד למשך השנתיים האחרונות, עד להסכם שאכן קיים ונחתם יום לאחר שינוי הכתובת.

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת הדיון של ועדת הבחירות שאלו חלק מהמשתתפים היכן חוזה השכירות של הסניף בנתניה מ2017 ועד מרץ 2019 ומדוע לא הוצג. לא התקבלה לכך תשובה ברורה, אולי משום שקנבל עצמה לא נכחה במקום. פרקליטתה של קנבל הגישה שני תצהירים של לקוחות של קנבל שטוענות כי נפגשו עמה בעבר במשרד בנתניה, מבלי שהובא פירוט של התיק בו טיפלה עבורן או של מועדי הפגישות.

במהלך הדיון הממושך של ועדת הבחירות, ביקשו גם מקצת המשתתפים לקבל ראיות על כך שהתקיימה שותפות בין קנבל לסולומון ולמשל שיוצג הסכם שותפות. אחד המשתתפים טען כי אין זה מספיק להציג מודעות פרסום משותפות שהופיעו במקומון ב2017, וביקש לקבל ראיות שיעידו על קיום יחסי שותפות וסניף משותף ופעיל מאז ועד היום. מסמכים נוספים לאלו שהופיעו בתצהיר לא נמסרו. עם זאת נמסר תצהיר של שכיר במשרד שטען שסולומון הוא שותף במשרד וששמו מופיע על כל דפי הלוגו של המשרד וכתבי הטענות המוגשים.

בסיומו של הדיון נערכה הצבעה והוחלט ברוב קולות כולל היו"ר חיים קנת שתמך בכך, לסלק את דרישת הפסילה ולאשר את מועמדותה של קנבל.

סביר להניח כי הסוגיה לא תסתיים בכך אלא יוגש ערעור על ההחלטה לבית המשפט לעניינים מנהליים.

בשמה של עו"ד קנבל נמסר בתגובה: "זו היא העתירה השנייה להדחתי מצד רשימתו של אמיר. החלטת הוועדה וההחלטה הקודמת של בית המשפט לפסול על הסף את העתירות הקנטרניות, יאפשרו לי להתמודד בצורה הוגנת על תפקיד יו"ר מחוז מרכז בקלפי, כפי שראוי לעשות. אני שמחה כי האמת יצאה לאור והתקבלה החלטה צודקת".

עו"ד דפנה הולץ-לכנר המייצגת את קנבל מסרה: "אני מברכת על החלטת וועדת הבחירות של לשכת עוה"ד, אשר לאחר דיון מקיף ושמיעת מלוא טענותיהם של כל אחד מהצדדים ועיון מעמיק בכל הראיות שהובאו בפניהם, החליטו לדחות את בקשת הפסילה של עו"ד רומי קנבל, כפי שביקשנו מוועדת הבחירות להחליט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
למגיב 6: אז מותר לי לרוץ בכל המחוזות???
לפי שיטתך, אני לא צריך להחזיק משרד בכל מחוז ומותר לי לרוץ לראשות הועד המחוזי בכל המחוזות. ואולי, ליתר ביטחון, אחזיק שלוחה שלי בכל מחוז? רגע, לפי תקנות האתיקה, אסור לי להחזיק שלוחה כשאין בה עו״ד שכיר, באופן קבוע. אתה חושב שעו״ד סלומון ישב ב״שלוחה״ הנתנייתית של קנבל מאז סוף 2017? מישהו באמת חושב ככה? אז למה ב-2 המודעות היחידות שפרסמה במקומון (בדצמבר 2017) הופיע בכלל מס׳ הטל׳ במשרד שלה בת״א?...
עו״ד  |  25.05.19
6.
מעניין האם כלכליסט מחפש את קנבל ותומך באמיר ומרעיו או חבריו??? מוזר!!!
לא הבנתי מה כל כך חשוב העניין הזה לאתר כלכליסט ממש מוזר , הרבה אוהבים את קנבל רומי במחוז מרכז שבכלל הוא בשלבי הקמה ולא מחוז רשמי על פי החוק , ולא חייבים להציג חוזה שכירות הרי הפרסום מעיד על כך שיש לה משרד או סניף בנתניה ולא חשוב היכן תשב, מותר לקבל לקוח גם בבית קפה וגם ברחוב ועל פי החוק לא חייבים לקבלו במשרד עם מזגן ומזכירה ,כל החארטה הזאת מיותרת - רומי בהצלחה הצד השני כואב לו ופוחד מההצלחה שלך, מוכנים לתת לך סניף גם בשפלה, רמלה, לוד, רחובות, גדרה , מודיעין , ראשל"צ - כולם אוהבים אותך- בהצלחה!!!
שמעון הצדיק  |  24.05.19
5.
אי אמיתות. אלה העובדות:
מעיון בארכיון המקומון עולה כי קנבל פרסמה רק 2 מודעות בדצמבר 2017 (7.12 ו-14.12) ולא 4. אבל העיקר הוא שבמודעות נטען שקיים משרד המשותף לה ולעו״ד סלומון ברחוב גיבורי ישראל 5א נתניה. זאת, כאשר מס׳ הטל׳ הנייח המופיע במודעה הוא בכלל של משרדה של עו״ד קנבל בת״א... כלומר, כלל לא היה טל׳ במשרד הנתנייתי? בנוסף, עו״ד איתן סלומון רשום בגוגל תחת כתובת משרד אחרת (רזיאל 43, נתניה). ונשאלת השאלה: האם ייתכן כי עו״ד סולומון החזיק 2 משרדים? הרי הדבר מהווה עבירה אתית... בנוסף, דווח כי המשרד הנתנייתי אינו פעיל ונטוש.
לא מעורב  |  23.05.19
4.
החלטה מוטעית שנראה כי מתבססת על שחיתות
עורך דין אינו יכול לעבור למחוז שבו פתח סניף, אם הוא אינו עובד באותו מחוז בעצמו. לא מספיק קיום סניף המוחזק על ידי עורך דין אחר. נאמר בסעיף 12א.(א) לחוק לשכת עורכי הדין: 12א. (א) כל חבר הלשכה יהיה רשום באחד ממחוזות הלשכה שבתחומו נמצא מקום עבודתו או מקום מגוריו, לפי בחירתו; החבר יודיע ללשכה על פי איזה מקום הוא מבקש להירשם; חבר לשכה לא יירשם ביותר ממחוז אחד. אם לעורך דין יש כמה סניפים והוא עובד באחד מהם, איןהוא יכול להיות שייךלמחוז בונמצא אחד הסניפים האחרים שלו. אלה שהכרתי מביןחבריועדת הבחירות אכזבו אותי לאחר שהנחתי כי הם אנשים ישרים.
אפי  |  23.05.19
לכל התגובות