אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם: יצחק תשובה מכר את השליטה בהפניקס לקרנות סנטרברידג' וגלאטין צילום: קבוצת דלק

בלעדי לכלכליסט

נחתם: יצחק תשובה מכר את השליטה בהפניקס לקרנות סנטרברידג' וגלאטין

שתי הקרנות ישלמו 1.72 מיליארד שקל עבור 32.5% ממניות הפניקס כפי שנחתם המזכר ההבנות בפברואר. זאת, לפי שווי של 90%–95% על ההון העצמי של החברה - כ-6 מיליארד שקל

23.05.2019, 12:18 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הסכם מכירת השליטה בחברת הביטוח הפניקס נחתם. ל"כלכליסט" נודע כי הקרנות סנטרברידג' הבריטית (Centerbridge) וגלאטין האמריקאית (Gallatin) חתמו היום (ה') על הסכם סופי לרכישת מניות השליטה בחברה מידי איש העסקים יצחק תשובה.

קראו עוד בכלכליסט

שתי הקרנות ישלמו 1.72 מיליארד שקל עבור 32.5% ממניות הפניקס, כפי שנחתם במזכר ההבנות בפברואר. זאת, לפי שווי של 90%–95% על ההון העצמי של החברה, שעמד בסוף הרבעון השני של 2018 על 6 מיליארד שקל.

לפי מתווה העסקה, 30% יירכשו מיידית תמורת 1.6 מיליארד שקל, והיתרה, 2.5%, עד סוף 2019 תמורת 120 מיליון שקל נוספים. כמו כן, התמורה עשויה להשתנות בהתאם לביצועים עתידיים של הפניקס או המניה, כשדלק תוכל לקבל עד 860 מיליון שקל נוספים או 200 מיליון פחוץ - בהתאם למנגנון שנקבע.

מחצית מהסכום היה אמור להיות ממומן כולו באמצעות הלוואת מוכר של דלק, אולם רובו ימומן בסופו של דבר ע"י הלווה שתינתן באמצעות קונסרוציום של מלווים בראשות בנק מזרחי טפחות, מנורה מבטחים ומיטב דש.

היקף המימון של מזרחי ושותפיה הינו 575 מיליון שקל ודלק תעמיד מימון של 285 מיליון שקל ההלוואות הם לחמש שנים.

למרות חתימת החוזה, העסקה טרם קיבלה את אישור רשות שוק ההון בראשותו של משה ברקת.

דלק מחוייבת למכור את האחזקות בחברת הביטוח בשל הוראות חוק הריכוזיות שמחייב הפרדה מלאה בין אחזקות פיננסיות וריאליות כשדלק שבשליטת יצחק תשובה מבקשת להתמקד בעסקי האנרגיה שלה.

סנטרברידג' נוסדה ב־2005 בידי השותפים־מנהלים ג'פרי ארונסון ומארק גאלוגלי. היא מנהלת 27 מיליארד דולר ופועלת בעיקר בארה"ב, בריטניה, ספרד ושוויץ.

סנטרברידג' השתתפה במכרז למכירת לאומי קארד, עלתה לשלבים הסופיים, אך לא היתה מוכנה לשלם את המחיר שהציעה ורבורג פינקוס - 2.5 מיליארד שקל. בהמשך ניהלה סנטרברידג' מגעים ראשוניים לרכישת בית ההשקעות פסגות, אך הפסיקה אותם לטובת המשא ומתן מול הפניקס.

הפניקס יוצגה בידי עוה"ד פנחס רובין, אלית אלקון ואורי יצחק ממשרד גורניצקי ושות'. אברמי וול ממשרד פישר בכר חן ייצג את הקרנות.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות