אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסמסים תוך כדי חציית כביש בניו יורק? תקבלו קנס צילום: גטי אימג'ס

מסמסים תוך כדי חציית כביש בניו יורק? תקבלו קנס

המחוקקים בניו יורק ידונו בהצעת חוק משופרת שהגיש הסנטור ג'ון ליו, לפיה הולך רגל שייתפס מסמס, שולח מייל ואפשר לומר, בכלל מסתכל בסלולרי בזמן שהוא עובר את כביש - ייקנס בסכום של 25-250 דולר

23.05.2019, 14:09 | שירות כלכליסט

המחוקקים בניו יורק ידונו בהצעת חוק שתאסור על הולכי רגל להשתמש בטלפונים סלולריים ומכשירים אלקטרוניים אחרים בזמן שהם חוצים את הכביש.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה הוגשה בשבוע שעבר על ידי הסנטור ג'ון ליו, ואם תאושר, הולך רגל שייתפס כשהוא מסמס בזמן הליכה ומעבר בכביש יספוג קנס של בין 25-250 דולר. האיסור, שיהיה תקף בכל מדינת ניו יורק, יחול על כתיבת הודעות, בדיקת מיילים וגלישה באינטרנט.

סמס ותיקנס. ואולי הדו"ח יציל את חייך, צילום: גטי אימג סמס ותיקנס. ואולי הדו"ח יציל את חייך | צילום: גטי אימג'ס סמס ותיקנס. ואולי הדו"ח יציל את חייך, צילום: גטי אימג

"קשה שלא לשים לב למספר האנשים שמסמסים תוך כדי הליכה, וזה מלחיץ ביותר לראות את האנשים מסמסים בזמן שהם חוצים את הרחוב", אמר ליו ל-CNN. "אנחנו רוצים שתושבי ניו יורק ידעו שזה בסדר גמור להמתין 5 שניות".

הצעת החוק, שהיא גרסה משופרת של הצעה דומה שהוגשה בשנה שעברה, צריכה לזכות באישור ועדת התחבורה בבית הנבחרים ולאחר מכן תעלה להצבעת המחוקקים. עם זאת, הסנטור טים קנדי, יו"ר ועדת התחבורה בסנאט של ניו יורק, אמר כי הוא בספק שניתן יהיה להפוך את ההצעה לחוק ממשי. "איני תומך ברעיון בגרסתו הנוכחית", הסביר. "שמתי בראש סדר העדיפויות שלי להגן על הולכי רגל בניו יורק, אך נראה לי שזו מעט הגזמה מצד הממשל".

אולם, ליו מאמין שעצם העובדה שהעלה את הנושא למודעות כבר מועילה להגנה על בטיחות הולכי הרגל. "לפעמים מספיק להציע חוק כדי להזכיר לאנשים מהו ההיגיון הבריא שצריך לעשות", הוסיף. "במקרה הגרוע יותר, עצם הצעת החוק גרמה לאנשים לדבר ולחשוב".

דו"ח שפרסם מנהל הבטיחות בדרכים בניו יורק, העריך כי 6,227 הולכי רגל נהרגו ב-2018 בתאונות דרכים. לפי הדו"ח "עלייה גדולה בשימוש בסמארטפון" תרמה לעלייה במספר ההרוגים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות