אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המלונאים התאכזבו מהאירוויזיון, במשרד התיירות טוענים: הצפי היה מופרז

רק כ-10,000 תיירים הגיעו לתחרות, כ-4,000 מהם היו חברי המשלחות ועיתונאים. מנכ"ל משרד התיירות אומר כי חשיבות האירוע בחשיפה של ישראל שתביא תיירים בעתיד

23.05.2019, 16:56 | ענבל עומר

שבוע אחרי האירוויזיון, תל אביב נרגעת מההמולה הגדולה של התקופה האחרונה וחוזרת לשגרה. לצד התשבוחות על הפקת הענק והאירועים שהתלוו אליה ברחבי העיר, מתברר כי מספר התיירים שהיו צפויים להגיע היה גדול ממה שקרה במציאות: כ-10,000, כשחלק גדול מהם - כ-4,000 - היו חברי המשלחות והעיתונאים.

למרות האכזבה בענף התיירות, אומר מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, כי במשרדו מרוצים מאד מהתוצאות ומהאפקט שיהיה לאירוע בהמשך על התיירות הישראלית. "עשרות אלפי תיירים לא יכלו להגיע לכאן בחודש מאי, היצע חדרי המלון בתל אביב לא מאפשר זאת. ישראל היא גם מדינה יקרה. משרד התיירות לא פרסם מעולם הערכות מוגזמות לגבי מספר התיירים. החשיבות של האירוויזיון היא בחשיפה האדירה, אנחנו אופטימים שמי שלא הגיע עכשיו יגיע בהמשך", אמר הלוי.

פסל של נטע ברזילי בכפר האירוויזיון, צילום: אי פי איי פסל של נטע ברזילי בכפר האירוויזיון | צילום: אי פי איי פסל של נטע ברזילי בכפר האירוויזיון, צילום: אי פי איי

על רק התחזיות לעשרות אלפי תיירים שיגדשו את העיר, בעלי המלונות הקפיצו את מחירים, אולם המחירים ירדו בחזרה אחרי שהיה ברור שההתלהבות היתה מוגזמת, אבל זה היה כנראה מאוחר מדי לתייר אירוויזיון ממוצע, שמחפש פתרונות לינה זולים בהרבה.

ליאור חיימוביץ', מנכ"ל מלון דן פנורמה בתל אביב, מודע לאכזבה של בתי המלון מתיירות האירוויזיון אבל סבור שהעלאת המחירים לא השפיעה על בוא התיירים.

מלון דן פנורמה אירח לא מעט משלחות שהגיעו לאירוויזיון וכ-50 תיירים שהגיעו במיוחד לאירוע. מבחינתם היו להם שבועיים מוצלחים, כאשר 280 חדרים נתפסו בזכות האירוויזיון (המשלחות תפסו 230 חדרים). "החדרים הוצעו לחברי המשלחות במחיר של 290 דולר ואילו לתיירי האירוויזיון שאינם קשורים למשלחות, החדרים הוצעו במחיר הגבוה יותר – כ-400 דולר ללילה", אמר חיימוביץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
כישלון חמור של שר התירות
במקום להפוך את האירוע למקדם תירות לטווח רחוק. אפשרו לכל הגורמים התיירותיים להפקיע מחירים. זאת בנוסף למצב הבטחוני הנפיץ רק ירחיקו תיירים גם בטווח הרחוק. וגם אלו שהגיעו נפגעו מעקיצות של נהגי מוניות ודוכני רחוב. ממש פרסומת "טובה" לקידום התיירות. הגיע הזמן שתוקם משטרת תיירות
אזרח  |  26.05.19
לכל התגובות