אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל רכשה את הבניין השלישי שלה בניו יורק ב-600 מיליון דולר צילום: ויקימדיה

גוגל רכשה את הבניין השלישי שלה בניו יורק ב-600 מיליון דולר

ענקית הטכנולוגיה רכשה את ה"מילק בילדינג" שבצ'לסי, בסכום הגבוה פי מאה מהסכום ששילם עליו ב-1996 משה מאנה, בעל חברת הובלות; מאז הבניין עבר כמה ידיים עד שהגיע לגוגל, המתכננת להכפיל את נוכחותה בעיר בעשור הקרוב

23.05.2019, 16:31 | שירות כלכליסט
גוגל ממשיכה להרחיב את דריסת הרגל שלה בניו יורק ורכשה בניין נוסף בשכונת צ'לסי עבור 600 מיליון דולר. על פי דיווח בפייננשל טימס זהו סכום הגבוה פי 100 מכפי ששילמו עבור הבניין ב-1996.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבניין היסטורי בשם מילק בילדינג באזור המיטפאקינג בעיר. הבניין מחובר באמצעות גשר לנכס ידוע אחר באזור שכיום בבעלות גוגל - הבניין שאכלס השוק של צ'לסי עליו שילמו 2.4 מיליארד דולר. "הרכישה הזו תעזור לנו לעמוד בצרכי הצמיחה קרובי הטווח שלנו באזור צ'לסי", מסר וויליאם פלויד, מנהל יחסי החוץ של החברה.

ה"מילק בילדינג" בצ ה"מילק בילדינג" בצ'לסי - שגוגל רכשה תמורת 600 מיליון דולר | צילום: ויקימדיה ה"מילק בילדינג" בצ

המבנה החדש מייצג את הרכישה השלישית של גוגל בשכונה מאז 2010, אז רכשה ענקית הטכנולוגיה בניין המתפרס על פני בלוק שלם בשדה השמינית עבור 1.8 מיליארד דולר. בנוסף לשלושת המבנים הללו, גוגל משכירה שני נכסים צמודים נוספים בניו יורק.

כיום מעסיקה גוגל מעל 8,000 עובדים בניו יורק, ובכוונתה להכפיל את הנתון הזה בעשור הקרוב, זאת לאחר ששילמה מיליארד דולר עבור מטה חדש שתפתח בהאדסון סקוור.

הגשר המחבר בין שני הבניינים של גוגל בצ הגשר המחבר בין שני הבניינים של גוגל בצ'לסי - החדש והישן | צילום: ויקימדיה הגשר המחבר בין שני הבניינים של גוגל בצ

סוכן הנדל"ן דאג הרמון שהיה אחראי על המכירה הנוכחית, מספר כי ב-1996 הוא נמכר ב-6 מיליון דולר למהגר ישראלי בשם משה מאנה שהרוויח את הונו מחברת הובלות שהקים.

מאנה ביחד עם שותפו ארז שטרינליכט עזרו להפוך את השכונה לביתם של חברות אופנה ומדיה טרנדיות. ב-2004 הם מכרו את הבניין ב-155 מיליון דולר. מאז נמכר הבניין פעמיים נוספות, כשבפעם האחרונה ב-2013 המחיר עמד על 284 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות