אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה שיפרה מיקרוסופט בעדכון החדש של ווינדוס 10? צילום: Microsoft

מה שיפרה מיקרוסופט בעדכון החדש של ווינדוס 10?

הפרדה בין הסייענית החכמה ורכיב החיפוש המובנה ושינוי הממשק שלו, מצב פעולה שמפריד תוכנות מליבת מערכת ההפעלה, הסרה פשוטה יותר של אפליקציות שהותקנו מראש ואפילו אמוג'יז יפנים: חמישה חידושים בולטים בגרסה העדכנית של ווינדוס

23.05.2019, 17:23 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט שחררה את העדכון החצי-שנתי של ווינדוס 10 לפני כשבועיים, ולא מעט מחשבים כבר עודכנו אליו בשבוע האחרון. בשנה האחרונה קרו מספר מקרים בהם עדכוני ווינדוס כללו באגים וליקויים, ויש לקוות שצוותי מיקרוסופט הסיקו את המסקנות הנדרשות ושהעדכון הנוכחי יתקבל ללא תקלות. לפניכם התכונות החדשות השימושיות ביותר של הגרסה המעודכנת - לארגונים ולמשתמשים ביתיים כאחד.

קראו עוד בכלכליסט

1. הפרדת כוחות בין חיפוש לקורטנה

העדכון החדש מביא להפרדה מוחלטת בין תכונת החיפוש המובנית של ווינדוס וובין הסייענית הקולית של החברה. קורטנה עדיין אינה דוברת עברית, ולכן אינה רלוונטית עבור רובנו. עם זאת היא יעילה למדי בתחומה. כך או כך, כעת היא לא תופיע אם כל מה שרציתם זה לחפש משהו במחשב.

ממשק משודרג, צילום: Microsoft ממשק משודרג | צילום: Microsoft ממשק משודרג, צילום: Microsoft

בנוסף, העדכון הוסיף לתכונת החיפוש חלונית שימושית יותר ובעלת קיצורי דרך ואפשרויות גישה נרחבות יותר לתכונות שונות. עם זאת חיפוש קובץ בווינדוס עדיין עשוי להיות בעייתי וטרחני - משהו שמיקרוסופט תצטרך לפתור בשנים הקרובות. השילוב של מיקומי ענן, מחשב ומובייל מצריכים תכונת חיפוש יעילה מאוד כדי למצוא את הקבצים הנדרשים.

2. סביבת עבודה מופרדת - Sandbox

ארגז החול של ווינדוס הוא פיצ'ר שמגיע מעולם מערכות ההפעלה למובייל ולינוקס. יתרונו ביכולת להריץ אפליקציות בסביבה שבה הן מופרדות מתהליכי הליבה של ווינדוס. זה שימושי בעיקר למשתמשים מנוסים יותר או למי שנוטה להוריד אפליקציות שלא דרך החנות של מיקרוסופט ורוצה לוודא שאלה לא מכילות וירוסים ונוזקות.

סביבת ארגז החול של ווינדוס, צילום: Microsoft סביבת ארגז החול של ווינדוס | צילום: Microsoft סביבת ארגז החול של ווינדוס, צילום: Microsoft

תכונה זו לא זמינה למשתמשי גרסת Home, אלא רק בגרסאות Pro ו-Enterprise. כדי להפעילה יש להיכנס ל-BIOS ולוודא שהתמיכה בווירטואליזציה פועלת, לאחר מכן יש להיכנס ל-Turn Windows features on or off ומשם לסמן את התכונה. שימו לב: חשוב לא לשנות הגדרות בחלון זה ללא בקיאות טכנית מתאימה; יש בו הגדרות שעלולות להשפיע לרעה על יציבות מערכת ההפעלה.

3. הסרת אפליקציות מובנות יותר בקלות

אחת התופעות המעצבנות במחשבי ווינדוס הן האפליקציות הרבות שמגיעות מותקנות מראש ושבחלקן מחיקתן דורשת ניתוח לב פתוח למערכת ההפעלה. מיקרוסופט מאפשרת כעת הרבה יותר גמישות אם תרצו להסיר אפליקציות שלה כגון יישום המייל, Paint 3D, Groove Music או Movies & TV. הסרה של יישום המצלמה או דפדפן אדג' עדיין בעייתית, לפחות במקרה של האחרון, המעבר לכרומיום עשוי לאפשר זאת בעתיד הקרוב.

כמו כן, קיבלה ווינדוס 10 מצב תצוגה בגוונים בהירים יותר, לבחירתכם, צילום: Microsoft כמו כן, קיבלה ווינדוס 10 מצב תצוגה בגוונים בהירים יותר, לבחירתכם | צילום: Microsoft כמו כן, קיבלה ווינדוס 10 מצב תצוגה בגוונים בהירים יותר, לבחירתכם, צילום: Microsoft

4. אמוג'יז יפנים - Kaomoji 

לפני האמוטיקונים ואחרי האמוג'יז היו הקאומוג'יז. אלה הן גרסאות משוכללות לסמיילי הקלאסי :-) או לקריצה ;-). הן כוללות משיכת כתפיים ¯/_(ツ)_/ או מבט נבוך ψ(._. )> . זה חביב ביותר ומאוד מתאים לחובבי הקוואי היפני שמהווה את הבסיס לשפת הסימנים הזו.

אוהבים אמוטיקונים? קחו כאלה מיפן, צילום: Microsoft אוהבים אמוטיקונים? קחו כאלה מיפן | צילום: Microsoft אוהבים אמוטיקונים? קחו כאלה מיפן, צילום: Microsoft

5. עדכוני ווינדוס לבקשת המשתמש

תכונה מאוד שימושית עבור לא מעט משתמשים. משמעה שלא תיאלצו להוריד ולהתקין את הגרסה האחרונה ואולי הפחות מתאימה לכם של ווינדוס. על ידי כך תוכלו למשל להחליט להמשיך ולהשתמש בגרסת חורף 2019 ולחסוך לעצמכם את הצורך להתאים את ההתקנה כל פעם מחדש. חשוב לציין שגם אם החלטתם להישאר על גרסה מסוימת של ווינדוס אין זה אומר שתיאלצו לוותר על עדכוני האבטחה ואלה ימשיכו להגיע אליכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות