אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש נוסף לנתניהו למסור מידע על קשריו עם ספנסר פרטריץ' צילומים: אוהד צויגנברג, גטי אימג'ס

חודש נוסף לנתניהו למסור מידע על קשריו עם ספנסר פרטריץ'

ועדת ההיתרים הסכימה לבקשת ראש הממשלה לקבל הארכה למסירת המידע שאותו היא מבקשת על מנת לדון בבקשתו לקבל מימון של עד 2 מיליון דולר להגנתו המשפטית

23.05.2019, 19:26 | תומר גנון

הוועדה למתן היתרים שליד מבקר המדינה הסכימה להאריך ב-30 יום את מועד מסירת תמונת המצב בנוגע לרכושו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בארץ ובחו"ל. זאת בטרם תדון בבקשתו לקבל סיוע במימון הוצאותיו המשפטיות מאיש העסקים ספנסר פרטריץ' (Spencer Partrich).

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו מבקש לקבל מימון של עד 2 מיליון דולר למימון הוצאותיו המשפטיות בתיקי 1,000, 2,000 ו-4,000, שבהם זומן לשימוע לפני כתב אישום על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לאחר הבחירות, ובהמשך להחלטת בג"ץ לפיה הוועדה תאפשר לנתניהו להעלות טענות נוספות בעניין המימון, לאחר שדחתה בקשה קודמת, היא הורתה לו לפרט את נכסיו "מכל סוג ומין שהוא, ללא יוצא מהכלל - מזומנים, אג"ח, נדל"ן וכו'".

נתניהו ופרטריץ נתניהו ופרטריץ' | צילומים: אוהד צויגנברג, גטי אימג'ס נתניהו ופרטריץ

במסגרת הפנייה הקודמת ביקשו בוועדה גם לקבל תשובות לשאלות ולהבהרות שדרשו בעבר מנתניהו. על פי מכתב ששלח בחודש יולי 2018 יועצו הבכיר של המבקר, עו"ד דוד נהיר, מדובר בדרישה לקבל מידע לשם הבנת מידת הקרבה שבין ראש הממשלה לפרטריץ'.

כך למשל, הוועדה ביקשה אז לקבל פירוט של כל מועדי הפגישות (תאריכים, ומשך הפגישה) בין ראש הממשלה לפרטריץ' בחמש השנים האחרונות תוך ציון - ליד כל מועד פגישה - מי השתתף בה (נתניהו, או בני ביתו מדרגת קרבה ראשונה); כל מועדי השיחות הטלפוניות (תאריכים ומשך השיחה) בין נתניהו לאיש העסקים בחמש השנים האחרונות; פירוט כל מתנה טובת הנאה - ישירה או עקיפה - שניתנה לראש הממשלה או לבני משפחתו הקרובה על ידי השניים בחמש השנים הקרובות.

על פי מידע שהתקבל מפניית התנועה לחופש המידע, הצהרת ההון האחרונה שמסר נתניהו הייתה ב-15.8.18.

בבקשה המקורית שהגיש נתניהו, הוא ביקש שבמימון יחלוק גם בן דודו, איש העסקים נתן מיליקובסקי. לאחר שנחשפו קשרים עסקים וזיקות כלכליות של בן הדוד לישראל, הודיע נתניהו כי בכוונתו לקבל מימון רק מפרטריץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות