אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר התארגנות עורכי הדין: כ-100 שופטים בדימוס יוצאים להגנה על מערכת המשפט צילום: עמית שעל

לאחר התארגנות עורכי הדין: כ-100 שופטים בדימוס יוצאים להגנה על מערכת המשפט

לאחר מחאת עורכי הדין נגד חקיקה פרסונלית, קבוצה בראשות השופטת בדימוס דרורה פלפל הוציאה קול קורא ובו נכתב בין היתר: "צמצום סמכויות בתי המשפט, בכל צורה, משמעו פגיעה קשה בשלטון החוק, בערכי היסוד של הדמוקרטיה, ובכל שדרות הציבור"

23.05.2019, 20:17 | ליטל דוברוביצקי

אחרי מחאת עורכי הדין נגד חקיקה פרסונלית, קבוצת מחאה נוספת מצטרפת לזירה, והפעם של 100 שופטים בדימוס שיוצאים להגנת מערכת המשפט. ביניהם ניתן למצוא את שופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

את ההתארגנות יזמה השופטת בדימוס דרורה פלפל מבית משפט המחוזי בתל אביב. במסגרת קול קורא נכתב ונחתם על ידי השופטים השופטים: "אנו 98 שופטות ושופטים בדימוס, מכל ערכאות השיפוט בארץ, שהקדשנו את חיינו לעשיית משפט וצדק, יוצאים בזאת בקול קורא להגן על יסודות הדמוקרטיה ועל מערכת המשפט בישראל.

"מערכת בתי המשפט על כל ערכאותיה מופקדת על האיזונים העדינים ביותר של שמירה על ערכי היסוד והגנה על זכויות אדם באשר הוא. צמצום סמכויות בתי המשפט, בכל צורה, משמעו פגיעה קשה בשלטון החוק, בערכי היסוד של הדמוקרטיה, ובכל שדרות הציבור".

השופטת בדימוס דרורה פלפל, צילום: עמית שעל השופטת בדימוס דרורה פלפל | צילום: עמית שעל השופטת בדימוס דרורה פלפל, צילום: עמית שעל

"בארץ, כמו גם במדינות דמוקרטיות נוספות, בתי המשפט שומרים על הדמוקרטיה ומפקחים על אדם ורשות, שרוצים להצר את צעדיה, במגמה להבטיח ערכי יסוד ולהגן על האזרחים, התושבים והחלשים".

עוד נכתב, בין היתר, כי "'דמוקרטיה אינה חוק של הרוב, אלא הגנה על המיעוט'. (אלבר קאמי). לכן, אנו קוראים לציבור להטות שכם ולעשות כל הנדרש לחיזוק מערכת המשפט, כדי שהיא תוכל להגן על הדמוקרטיה. בנפשנו הוא הדבר".

בין השופטים שחתמו על ההצהרה ניתן למצוא את: רובינשטיין אליקים, רובינשטיין שמגר מיכל, רוטלוי סביונה, אבניאלי דפנה, אגי זהבה, אופיר-תום ברכה, אחיטוב -הרמן הדסה, אחיטוב נורית, אליעז רות, אלשיך ורדה, אפרתי חנן, ארד נילי, בר-אופיר דוד, ברוש שרה, גילאור בלהה, גרוס יהושע, גנות דליה, זמיר אבי, זרנקין עדי, חשין דוד, טימן שלי, מור דן, סטרשנוב אמנון, פלפל דרורה, איילה פרוקצ'יה ועוד רבים.

השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, צילום: יונתן זינדל/פלאש90 השופט בדימוס אליקים רובינשטיין | צילום: יונתן זינדל/פלאש90 השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, צילום: יונתן זינדל/פלאש90

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ורק עכשיו אני מרשה לעצמי להגיד- לפטר את כולם
שלום אני תלמידת כיתה יב, לא מזמן ניגשתי לבגרות באזרחות. אחד התנאים הבסיסים לדמוקרטיה הוא "הפרדת רשויות". למה אני לא בשוק לשמוע שהגבלת הרשות השופטת הינה פגיעה בדמוקרטיה? אני לא יודעת. אולי כי כולנו התרגלנו לראות את בית המשפט מיצג איזשהו קבוצה בעם לא ידועה שמבקשת להשאיר מהגרים אנסים וגנבים בארץ? אולי כי התרגלנו שמרחמים על מחבלים שטווחים באלפים? אני מעריכה מאוד שופטים, זהו תפקיד של צדק ואמת. אך אלו שמצויינים פה, שמשתמשים ב'דמוקרטיה' לקידום אינטרסים אישיים ומביאים לידי ביטוי דעה אישית ומסלפים את
החוק הצדק והאמת, עתידם להיות מפוטרים.  |  26.05.19
לכל התגובות