אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקי גנור לא יוכל לצאת להונגריה לטפל בהסתבכותו העסקית צילום: אוראל כהן

מיקי גנור לא יוכל לצאת להונגריה לטפל בהסתבכותו העסקית

בית המשפט הותיר על כנו את צו עיכוב היציאה מהארץ של עד המדינה לשעבר. בדיון נחשף שווי הנדל"ן הקשור לגנור שנמצא בלב התסבוכת: כ־25 מיליון יורו. פרקליטיו מתכוונים להגיש ערעור: "גנור חי מהיד לפה"

26.05.2019, 07:14 | עמיר קורץ

בית משפט השלום בראשון לציון דחה ביום חמישי האחרון את בקשתו של מיקי גנור - עד המדינה לשעבר בפרשת הצוללות (תיק 3000) והחשוד במתן שוחד - לצאת להונגריה לטפל בהסתבכות העסקית שלו במדינה, שנחשפה בשבוע שעבר ב"כלכליסט". נשיאת בית המשפט עינת רון כתבה בהחלטתה כי לא השתכנעה שנוצרו נסיבות חדשות שיש בהן כדי לשנות מהחלטה קודמת שלה לפני חודש. על כן היא הותירה על כנו את צו עיכוב היציאה מהארץ למשך 180 יום שניתן כנגד גנור בסוף חודש מרץ. עורכי דינו של גנור, בועז בן צור, כרמל בן צור ומאיר ארנפלד, מתכוונים לערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי. 

קראו עוד בכלכליסט

מיקי גנור, צילום: מוטי קמחי מיקי גנור | צילום: מוטי קמחי מיקי גנור, צילום: מוטי קמחי

גנור פנה לאחרונה לבית המשפט והציג מסמכים חדשים מהונגריה, שמהם עלה כי נפתח הליך הוצאה לפועל נגד חברה שבבעלותו במדינה לאחר שאחד מנכסיו שם צבר חובות שלא הוסדרו. גנור שותף בחברת נדל"ן במרכז אירופה המחזיקה בנכסים מניבים בהונגריה, גרמניה ושוויץ. הוא טען כי אם לא ייצא באופן מיידי לפגישות בבודפשט ובווינה (שם משרדי החברה) עם גורמי מימון, עורכי דין ומתווכים כדי לטפל במשבר, עלול להיגרם לו "נזק מיידי של מיליוני יורו". המדינה מנגד טענה כי אין לאשר לגנור לצאת מהארץ מחשש לשיבוש הליכים ובעיקר מחשש שיימלט לחו"ל, וטענה כי שותפו האוסטרי יכול לטפל בכך בעצמו.

עורך דין בועז בן צור, צילום: יובל חן עורך דין בועז בן צור | צילום: יובל חן עורך דין בועז בן צור, צילום: יובל חן

בדיון שהתקיים ביום שני האחרון בבית המשפט נחשף כי שווי הנכס בבודפשט שהוא מקור ההסתבכות הנוכחית עומד על כ־25 מיליון יורו. נציג היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) רפ"ק צחי חבקין טען כי עובדה זו מדגישה עוד יותר את החשש להימלטותו של גנור, היות שעיקר כספיו נמצאים בחו"ל. לדבריו, "אם הוא יחליט לצאת יש לו מספיק מקורות מימון להישאר שם - אף יותר ממה שחשבנו".

עו"ד בן צור מנגד טען כי "אם גנור היה רוצה להימלט לחו"ל, היה עושה זאת כבר מזמן כאשר יכול היה לצאת בחופשיות לחו"ל לפני ביטול הסכם עד המדינה". בנוסף, נחשף מצבו הכלכלי של גנור. לדברי בן צור, "כרגע מושת עליו מצור כלכלי נוראי, בשני הליכי הוצאה לפועל בארץ שתוצאותיהם מסתכמות בכ־13-12 מיליון שקל, שלא לדבר על כך שהוא פרסונה נון גרטה בכל בנק בעולם ולא מורשה להכניס שקל לארץ. היום הוא חי מהיד לפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות