אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שניידר לא ירכוש את חלקו של בלוטרייך במישורים צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE

בלעדי לכלכליסט

שניידר לא ירכוש את חלקו של בלוטרייך במישורים

היום פוקע תוקף אופציית CALL שקיבל אלכס שניידר לרכוש את מלוא מניותיו של גיל בלוטרייך במחיר של 11.5 שקל למניה, אבל ל"כלכליסט" נודע כי המיליארדר היהודי קנדי החליט שלא לבצע את העסקה; השניים היו מסוכסכים אך נחתם ביניהם הסכם פשרה

26.05.2019, 07:09 | גולן חזני

לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון לחצו כאן 

אלכס שניידר לא רוכש את מניותיו של גיל בלוטרייך בחברת מישורים, העוסקת בניהול נכסים מניבים ומלונות בישראל, בארה"ב ובקנדה. היום (א') פוקע תוקף אופציית CALL שקיבל שניידר לרכוש את מלוא מניותיו של בלוטרייך במחיר של 11.5 שקל למניה, אבל ל"כלכליסט" נודע כי המיליארדר היהודי קנדי החליט שלא לבצע את העסקה ולהמשיך לשלם שווי גבוה ממחיר השוק של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בלוטרייך היה אמור לקבל בעסקה 130 מיליון שקל, שמשקפים מחיר של 11.5 שקל למניה, עבור 37.6% מניות מישורים שבידיו. שווי מניות אלה בבורסה הוא 94 מיליון שקל, כלומר מדובר בפרמיה של 39% על מחיר הבורסה. שניידר מחזיק במניות מישורים בהיקף דומה. האופציה הסתיימה ב־23 באפריל אבל אז דיווחה מישורים על הארכתה ב־30 יום נוספים עד ה־26 במאי, כלומר היום.

האופציה היא המשך להסכם פשרה שנחתם בין שניידר לבלוטרייך בינואר, עקב סכסוך שפרץ ביניהם – שלוש שנים לאחר שהפכו לשותפים.

רכישת המניות עמדה להפוך את שניידר לבעל שליטה יחיד במישורים. בלוטרייך נאלץ להכניס את שניידר כשותף במישורים על רקע משבר שעברה החברה ב־2015 כששוויה צנח ל־100 מיליון שקל. שניידר רכש באוקטובר 2016 מבלוטרייך 16% ממישורים תמורת 45 מיליון שקל. ההשקעה הראשונה ב־2015 בוצעה לפי מחיר מניה של 6 שקלים – פרמיה של 36% על מחיר השוק והשנייה ב־2016 לפי מחיר של 9.5 שקלים למניה – פרמיה של 57% על המחיר בשוק.

אלכס שניידר וגיל בלוטרייך, צילום: גלעד קוולרצ אלכס שניידר וגיל בלוטרייך | צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE אלכס שניידר וגיל בלוטרייך, צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות