אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעילות הקנאביס של נועם לניר ואלון כרמלי מצטרפת לבורסה צילום: אוראל כהן

פעילות הקנאביס של נועם לניר ואלון כרמלי מצטרפת לבורסה

חברת קנזון מנפיקה מניות ב-22 מיליון שקל במסגרת המיזוג עם השלד הבורסאי יוזר טרנד, במטרה להוציא את השלד הבורסאי מרשימת השימור. פלטפורמת המסחר האלקטרוני במוצרי קנאביס, הוקמה על ידי מנכ"ל בבילון לשעבר כרמלי - לניר מצטרף במסגרת קבוצת משקיעים.

26.05.2019, 10:17 | צלי גרינברג

לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט לחצו כאן 

חברת יוזר טרנד, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 7 מיליון שקל, תנפיק ביום שני הקרוב 47.8% מניות נוספות, שידללו את בעלי המניות הקיימים בכמחצית, ותגייס 22.2 מיליון שקל לפי שווי של 46 מיליון שקל (לפני הכסף). הגיוס מתבצע במסגרת המיזוג של השלד עם פלטפורמת המסחר האלקטרוני במוצרי קנאביס - חברת קנזון.  

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת החברה להנפיק עד 1.05 מיליון מניות במחיר מניה מינימלית של 21.12 שקל, המשקף הנחה של 12% בהשוואה למחיר המניה עם סגירת המסחר בסוף השבוע האחרון שעמד על 23.7 שקל למניה.

ההנפקה הציבורית נועדה, בין היתר, לאפשר לחברה לעמוד בכללי תקנון הבורסה ולצאת מרשימת השימור חזרה למסחר ברשימה הראשית בבורסה. החברה מציינת כי אם לא תקבל את אישור הבורסה ליציאה משימור, היא תבצע רכישה חוזרת של מניותיה במחיר ההנפקה. עם השלמת ההנפקה יחזיקו בעלי מניות קנזון ב-85% מהשלד הבורסאי יוזר טרנד.

קנזון הוקמה על ידי אלון כרמלי, לשעבר מנכ"ל בבילון, שמכהן כיו"ר החברה, ומיכאל פרידמן, שמכהן כמנכ"ל קנזון. כרמלי ופרידמן כבר הבטיחו גיוס של 12 מיליון שקל, בין השאר ממשקיעים פרטיים וביניהם בני שבתאי, ממייסדי וייבר, נועם לניר, בעל השליטה בבבילון, ורן נוסבאום, מקרן פונטיפקס. 

פעילות המסחר האלקטרוני תבוצע באמצעות חברה בת אירופאית, והחברה פועלת להשתלב בשוק תוספי המזון המבוסס על CBD (קנבינואידים).

אלון כרמלי ונועם לניר, צילום: אוראל כהן אלון כרמלי ונועם לניר | צילום: אוראל כהן אלון כרמלי ונועם לניר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות