אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הסכסוך עם בעל השליטה: מנכ"ל טיב טעם לשעבר עדי כהן פרש גם מהדירקטוריון צילום: אסף לב

בעקבות הסכסוך עם בעל השליטה: מנכ"ל טיב טעם לשעבר עדי כהן פרש גם מהדירקטוריון

ארבעה חודשים לאחר שהודח כהן מתפקיד המנכ"ל על רקע הסכסוך שפרץ בינו לבין בעל השליטה חגי שלום - חתנו לשעבר - עוזב כהן רשמית באופן סופי את החברה, עם פרישתו ממועצת המנהלים

26.05.2019, 11:40 | נורית קדוש

הפרדת כוחות סופית: ארבעה חודשים לאחר שהודח על ידי דירקטוריון החברה מתפקיד מנכ"ל טיב טעם, חדל הבוקר עדי כהן לכהן כגם כדירקטור בחברת המזון שבשליטת חגי שלום. החברה שמדווחת על ההתפטרות של כהן לא מוסיפה פירוט ומסתפקת בנוסח המקובל, לפיו הפרישה "אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בני"ע של התאגיד". 

קראו עוד בכלכליסט

בינואר החולף, הוציאה טיב טעם לחופשה מיידית את כהן, מנכ"ל החברה וחתנו לשעבר של שלום. זאת לאחר שכהן התלונן כי בעל השליטה מתערב בניהול באופן הפוגע בכללי מנהל תקין. ברקע לתלונתו של המנכ"ל המפוטר, הליך גירושים המתנהל בין כהן לבין  בתו של שלום.

המחלוקת בין שלום לכהן נוגעת לדרישתו של כהן לפיצויים מחברת הארגז של שלום, בה עבד כ-18 שנים. שלום העריך כי הסכם הגירושים המתגמל כלל את מלוא הפיצוי לכהן, המועסק בארגז כנגד חשבונית באופן הכולל את מלוא הפיצויים. כהן מנגד, מסרב לוותר על פיצוי פיטורין ושכר עורכי דין שייצגו אותו מול שלום.

הסכסוך המשפחתי שגלש לפן העסקי, נתן אותותיו בביצועי החברה, שחתמה את 2018 עם רווח נקי של 81 אלף שקל בלבד לעומת 21.2 מיליון שקל ב-2017. המכירות ירדו ב-2.4% ל-1.34 מיליארד שקל.

הירידה במכירות הקבוצה שנבעה מנסיגה של 2.5% במכירות רשת המזון (שהסתכמו ב-1.13 מיליארד שקל) ומנסיגה של 3.4% במכירות זרוע הייבוא והייצור (ל-403.8 מיליון שקל) נרשמה דווקא בשנה בה נרשמו עליות מחירים בשוק המזון, שאפשרו לרשתות הקמעונאיות המתחרות להציג עלייה במכירות. הירידה במכירות נגרמה בין היתר בשל צמצום שטחי מסחר בעקבות סגירת סניפי עדן טבע מרקט, שרכשה החברה לפני 4 שנים בכ-29 מיליון שקל, אך לא הצליחה להטמיעה בפעילות הקמעונאית שלה.

חגי שלום שמשמש בחודשים האחרונים כמנכ"ל, נערך להתאים את שטחי המסחר של הרשת להיקפי המכירות, לצד פיתוח זרוע מכירות האון ליין, בהתאם למגמה הצומחת בענף קמעונאות המזון. בזרוע הייבוא, נערכת החברה לבחון מחדש את פעילויות העוף הטרי והבשר, מתוך כוונה לעבור מייצור עצמי לשיתופי פעולה אסטרטגיים עם ספקים מהתחום, תוך מיקוד בהגדלת הרווחיות.

מימין: חגי שלום ועדי כהן, צילום: אסף לב מימין: חגי שלום ועדי כהן | צילום: אסף לב מימין: חגי שלום ועדי כהן, צילום: אסף לב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות