אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עשור: אושר הסדר הטיעון עם ניסים בובליל בפרשת קרטל הקבלנים צילום: בועז אופנהיים

אחרי עשור: אושר הסדר הטיעון עם ניסים בובליל בפרשת קרטל הקבלנים

עפ"י ההסדר, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר, ירצה 3 חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 60 אלף שקל. ההתאחדות ובכיריה הואשמו שהמליצו לקבלנים החברים בה לא לגשת למכרזים בהם לא ניתן פיצוי לעלייה במחירי הברזל והתשומות לבנייה

26.05.2019, 13:10 | תומר גנון

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, מרדכי כדורי, אישר היום (א') את הסדר הטיעון בין רשות התחרות לבין נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר, ניסים בובליל. על פי ההסדר, בובליל, המיוצג על ידי עו"ד נוית נגב, ירצה שלושה חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 60 אלף שקל בעקבות הרשעתו בפרשת קרטל הקבלנים.

קראו עוד בכלכליסט

יצוין כי לפני 6 שנים ביטלה הרשות הסדר טיעון עם בובליל שבמסגרתו העונש היה 3 שבועות של עבודות שירות וקנס דומה.

ניסים בובליל (ארכיון), צילום: דור מנואל ניסים בובליל (ארכיון) | צילום: דור מנואל ניסים בובליל (ארכיון), צילום: דור מנואל

הסדר טיעון נוסף בפרשה שנחתם לאחרונה וטרם אושר הוא עם ההתאחדות הקבלנים עצמה. על פי ההסדר, ההתאחדות תשלם 350 אלף שקל בעקבות הרשעתה בעבירה של קביעת קו פעולה בידי איגוד עסקי. שני הסדרי טיעון נוספים נחתמו עם סגן נשיא ההתאחדות לשעבר, אשר גרין; ועם סמנכ"ל לשעבר בהתאחדות, דוד שחף. השנים ישלמו קנס של 30 אלף שקל, ויגזרו עליהם שלושה חודשי מאסר על תנאי.

הסדרי הטיעון נחתמו למעלה מעשור אחרי האירועים. בכתב האישום שהגישה רשות התחרות נטען כי בשנת 2008 היא ובכיריה המליצו לקבלנים החברים בה לא לגשת למכרזים בהם לא ניתן פיצוי לעלייה במחירי הברזל והתשומות לבנייה.

על פי כתב האישום, המליצו התאחדות הקבלנים ובכיריה לחברי ההתאחדות לחבור יחד בהחלטתם להימנע מלגשת למכרזים, כאמצעי לשנות את תנאיהם. ההמלצה באה לידי ביטוי בקריאת נשיא ההתאחדות דאז בובליל, אשר פורסמה במודעות בעיתונות, והועברה לחברי ההתאחדות גם במכתב מנכ"ל ההתאחדות ובאתר האינטרנט של ההתאחדות. בית המשפט הרשיע את ההתאחדות בסעיף זה בקביעת קו פעולה בידי איגוד עסקי.

נציין כי בנוסף, הורשעו בפרשה שורה של חברות קבלניות בכך שהסכימו במשותף לא להגיש הצעות למכרז להקמת חדרי מיגון בישובי עוטף עזה שפורסם על ידי משרד השיכון ב-2008. לפי כתב האישום ההתאחדות היתה מעורבת בהסכם, אך לבסוף היא זוכתה בסעיף זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות