אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האסיפה בשיכון ובינוי אישרה את שכרו של אייל לפידות צילום: אביגיל עוזי

האסיפה בשיכון ובינוי אישרה את שכרו של אייל לפידות

66% מבעלי המניות הצביעו בעד אישור השכר של המנכ"ל הנכנס - נדחתה ההצבעה על שכרו של היו"ר תמיר כהן; עלות השכר השנתית של לפידות לפי התנאים שאושרו עומדת על 21 מיליון שקל

26.05.2019, 15:47 | גולן חזני

שכרו של איל לפידות אושר לפני שעה קלה באסיפת בעלי המניות של שיכון ובינוי ברוב של 66% מבין בעלי מניות המיעוט. מדובר ברוב גדול יחסית - 34% מבעלי מניות המיעוט שהשתתפו בהצבעה הצביעו נגד אישור תנאי התגמול. 

קראו עוד בכלכליסט

לפידות יקבל שכר בעלות שנתית של 4 מיליון שקל, בונוס של 4 מיליון שקל נוספים בכפוף לעמידה ביעדים ומענק חתימה של 2 מיליון שקל. בנוסף יקבל לפידות חבילת אופציות למימוש לעד 5% ממניות שיכון ובינוי בשווי 65 מיליון שקל - ובסה"כ שכר בעלות שנתית של 21 מיליון שקל.

ההצבעה על תנאי התגמול של היו"ר הנכנס תמיר כהן, בגובה 13 מיליון שקל לשנה, ושל המנכ"ל הפורש משה לחמני, נדחתה - השניים יידרשו להפחית בתנאי התגמול שלהם לקראת הצבעה שתתקיים בהמשך. שכרו של כהן עורר ביקורת קשה שכן הוא איננו בעל רקורד מוכח בחברות ישראליות וזהו תפקיד ניהולי בכיר ראשון שלו בארץ.

אל קרן ארטמיס הזרה שהודיעה שתתמוך בלפידות, הצטרפו גם חברת הביטוח מנורה ובית ההשקעות מור. בנוסף הצביעה גם מגדל בעד אישור השכר ותומכת נוספת היתה אגודה ניר שיתופי המזוהה עם הקיבוצים. הפניקס ואקסלנס תמכו גם הן בשכרו של לפידות אבל קולותיהן לא ייחשבו בשל סימונן כ"נגועים", וכך גם במקרה של כלל ביטוח שהצביעה נגד. עוד הצביעו נגד כצפוי, הראל, פסגות ומיטב דש.

אייל לפידות
אייל לפידות צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות